Úvod Správy Mládež Belasá mládež: Belasá U19 i U17 na prvom mieste

Belasá mládež: Belasá U19 i U17 na prvom mieste

Prehľad výsledkov mládeže.

Počas uplynulého týždňa a víkendu boli v akcii naše dorastenecké výbery, ktoré hrali s Ružomberkom. Žiaci mali v tomto kole voľno, pretože sa mali stretnúť s Nitrou, ktorá odstúpila zo súťaže. V akcii bola ešte belasá U12 v rámci Veolie Interligy U12.

Starší dorastenci (U19) zvládli domáci zápas s Ružomberkom a dosiahli cenné víťazstvo 2:1, keď skórovali Samuel Noel Murár a Zoran Ivanics. Zverenci Michala Suchomela sú naďalej lídrami prvej dorasteneckej ligy, keď majú na konte 19 bodov so skóre 22:6.

Darilo sa aj našim mladším dorastencom do 17 rokov (U17), ktorí v Ružomberku vyhrali 2:0. Belasí vsietili dôležitý gól ´do šatne´, keď sa presadil Maxim Mateáš, a v samom závere pridal Bálint Kireth druhý presný zásah nášho mužstva. Aj naša U17 je lídrom ligy, keď získala 19 bodov so skóre 19:7.

Belasá U16 v Ružomberku začala výborne, keď Dávid Lukáček v šiestej minúte otvoril skóre. Domáci však ešte do dvadsiatej minúty otočili skóre vo svoj prospech. Mladí slovanisti napokon vydolovali bod, keď Timotej Toplanský v 57. minúte vyrovnal na konečných 2:2. Zverenci Attilu Illésa sa v tabuľke nachádzajú na treťom mieste so 16 bodmi a skóre 18:10.

Spomedzi žiackych výberov bol v akcii náš výber do 12 rokov, ktorý odohral ďalšie dva zápasy v rámci Veolie Interligy U12. Zverenci Andreja Kurillu zvládli obe svoje stretnutia – nad Austriou Viedeň vyhrali 3:1 a nad Brnom-Líšeň vysoko 7:1.

Slovan U19 – I. liga starších dorastencov

8. kolo

ŠK Slovan – MFK Ružomberok 2:1 (1:0) – S. N. Murár, Ivanics (góly Slovana)

Zostava Slovana: Spišák – J. Šalkovič, Tománek, Bezghuba (74. Schmidt), Spišiak, Denko (46. Nemeškürti), Marko, S. N. Murár (70. Hreha), Maroš (81. Fronko), Ivanics (81. Kurakin), Balko

Michal Suchomel, tréner U19: „Odohrali sme veľmi dobrý prvý polčas, kde sme spravili základ k víťazstvu. V druhom polčase sme pridali druhý gól a kontrolovali zvyšok stretnutia aj napriek inkasovanému gólu. Chlapci si zaslúžia pochvalu za hernú kvalitu aj mentálne nastavenie v zápase.“

Slovan U17 – I. liga mladších dorastencov

8. kolo

MFK Ružomberok – ŠK Slovan 0:2 (0:1) – Mateáš, Kireth

Zostava Slovana: Dáv. Balog – L. Horváth, Dom. Balog, Polakovič, Švec, Gendiar, Rúsek (70. Kireth), Kotúček (61. Holocsy), Mateáš (78. Lengyel), Veľký (78. Lembak), Jarošinec (61. Canolli)

Marián Bochnovič, tréner U17: „Zápas rozhodla dobrá organizácia našej defenzívy, keď sme súpera nepustili do vážnejších príležitostí. V útočnej fáze sme boli nebezpeční v prvom polčase po pravej strane, kde boli aktívni hlavne Polakovič s Rúsekom. Viacero dobrých útočných akcií sme nedotiahli do gólového efektu. Podarilo sa nám to až v závere prvého polčasu po akcii Veľkého, keď zblízka skóroval Mateáš. V druhom polčase sme vychádzali z dobre zabezpečenej obrany. V závere zápasu sme znovu po rýchlej kontre a zisku lopty v strede ihriska rozhodli po peknej akcii Canolliho, keď Bálint Kireth uzavrel skóre zápasu druhým gólom. Musím pochváliť hráčov za dobrý tímový výkon.“

Slovan U16 – I. liga mladších dorastencov

8. kolo

MFK Ružomberok – ŠK Slovan 2:2 (2:1) – Lukáček, Toplanský

Zostava Slovana: Gramblička – Danchuk, Botka, Šimlovič, Palider, Barnáš (67. Vician), L. Šalkovič, Rajčan (80. Lisický), Treplan (53. Toplanský), Lukáček, Halla (53. Pomšahár)

Attila Illés, tréner U16: „Do úvodu sme vstúpili veľmi dobre a dostali sme sa do vedenia po peknej kombinácii. Bohužiaľ gól nám trošku uškodil a ubrali sme z kvality našej hry. Po 20 minútach bolo aj kvôli tomu 2:1 pre Ružomberok. V druhom polčase sme podali veľmi dobré individuálne výkony i kolektívny výkon. Podarilo sa nám vyrovnať po peknej akcii a vypracovali sme množstvo šancí na strelenie gólu, len boli sme nepresní. S výkonom z druhého polčasu som veľmi spokojný, za čo si hráči zaslúžia veľkú pochvalu.“

Slovan U13 - Interliga U13

ŠK Slovan - Austria Viedeň 1:4 - Stašiniak

ŠK Slovan - Brno Líšeň 6:2 - Hurban, Rákai, Ryška 3

Zostava Slovana: Maček Murgaš - Biznár, Bučurič, Checa, Hutta, Hort, Ožvold, Ricotti, Bečka, Zicho, Marek, Čermák, Rákai, Hurban, Gregor Stašiniak Ryška Hromada

Tomáš Fedák, tréner U13: „V zápase s Austriou sa ukázala vysoká kvalita súpera. Súper bol dominantný na lopte, a vždy využil naše chyby a nedôraz v prospech gólu. Hráči súpera boli vynikajúco technicky vybavení, a my sme sa im nedokázali vyrovnať po žiadnej stránke. Druhý zápas sa niesol v našom tempe. Na začiatku sa nám podarilo streliť hneď 2 góly, a tak sa nám po zvyšok zápasu hralo jednoduchšie. Boli sme agresívni, darilo sa nám vyhrávať osobné súboje, a to sme vedeli využiť pri tvorbe šancí. Teší 6 strelených gólov, no zase 2 zbytočne inkasované. Treba však podotknúť, že súper patril ku kvalitatívnejšie slabším mužstvám, a bol po zápase s Austriou Viedeň."

Slovan U12 - Veolia Interliga U12

ŠK Slovan - Austria Viedeň 3:1 (1:0) - Kičko, Bergendi, vl. gól súpera
ŠK Slovan - Brno Líšeň 7:1 (1:0) - Danihel 3, Smaženka 2, Kičko 1, Mislovič 1

Zostava Slovana: Hoššo, Tóth, - Achberger, Bergendi, Boledovič, Danihel, Figuľa, T. Hofstädter, Kapusta, Kičko, Majer, Mislovič, Ondriš, Pračko, Radzo, Rehuš, Samel, Slovinec, Smaženka, Valch

Andrej Kurilla, tréner U12: ,,Máme za sebou dvojzápas, ktorý hodnotíme veľmi pozitívne. Zápas s Austriou Viedeň bol vysoko nadpriemerným zápasom vzhľadom k vekovej kategórii, a to po stránke taktickej, technickej aj kondičnej. Chlapci boli od začiatku veľmi koncentrovaní a odhodlaní v zápase odovzdať maximum. Víťazstvo je zaslúženou odmenou za predvedené nadpriemerné výkony.
Proti Brnu sa hral zápas prakticky len na súperovu bránu. V prvom polčase sme však neboli spokojní s prístupom, keď sme v útočnej fáze hry mali vzhľadom k potenciálu rezervy. V 2. polčase chlapci výrazne pridali, hra mala parametre podľa našich predstáv a vysoké víťazstvo je úplne zaslúžené.''

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.