Úvod Správy Niké liga Je úžasné dať gól doma

Je úžasné dať gól doma

Lukáš Pauschek po zápase s Trenčínom.

Lukáš Pauschek dal svoj premiérový gól na novom Tehelnom poli, na mieste, kde ešte na starom štadióne začínal s futbalom. Niet divu, že svoj presný zásah prežíval veľmi emotívne a podobne ako pred rokom v Bazileji sa od radosti chytil za logo klubu na hrudi. Aj po stretnutí rozdával úsmevy na všetky strany.

„Teším sa z gólu, v lige som skóroval prvýkrát od návratu do Slovana, a premiérovo na novom Tehelnom poli. Je úžasné dať gól doma pred našimi fanúšikmi. Ešte dôležitejšie sú však tri body,“ povedal Lukáš Pauschek v pozápasovej mix-zóne. Pre nášho odchovanca to bol prvý gól v najvyššej slovenskej lige marca 2013, keď sa strelecky presadil pri triumfe v Nitre (3:0).

Lukáš bol na konci veľmi peknej akcie belasých. Aleksandar Čavrič pri postrannej čiare napriek dvom Trenčanom udržal loptu v hre a nacentroval na pravú stranu šestnástky. Tigran Barseghjan hruďou ideálne sklepol Lukášovi Pauschekovi, ktorý zblízka prestrelil Vozinhu a bolo 1:0. „S Tigranom sme sa ešte pred septembrovým zápasom s Podbrezovou rozprávali, hral predo mnou na krídle. Povedal som mu, že stojím za ním a že ho hlavne potrebujem pred sebou na krídle. Myslím si, že si rozumieme, keď spolu hráme. Verím, že mu to pomohlo.“

Belasí šiestym víťazstvom v sérii poskočili na druhé miesto Niké ligy s dvojbodovou stratou práve na Trenčín, oproti ktorému máme ešte zápas k dobru. Aj preto bol včerajší duel nesmierne dôležitý. „Pre nás naozaj extrémne dôležité tri body proti Trenčínu, ktorý je prvý. Teraz sa tešíme na krátky oddych počas reprezentačnej pauzy. Posledný mesiac sme hrali neustále víkend – týždeň, pár dní na prečistenie hlavy padne vhod. Samozrejme, niektorí chalani odchádzajú do reprezentácií. Budeme im držať palce a najmä nech sa vrátia zdraví,“ vyhlásil 30-ročný Bratislavčan.

Na Tehelnom poli opäť vládla pekná a pozitívna atmosféra, tribúny viackrát zatlieskali pekným akciám či vyhratým súbojom v podaní našich hráčov. Aj spoločná ďakovačka po záverečnom hvizde trvala možno ešte o niečo dlhšie než zvyčajne. Zápas sledovalo takmer 7-tisíc fanúšikov.

„Ďakujeme všetkým, ktorí prišli. Už bolo trochu chladnejšie, napriek tomu nás ľudia podporili a boli výborní,“ uzavrel Lukáš Pauschek.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Viacero individuálnych ocenení pre belasých.

Neprehliadnite

Pozývame vás na Tehelné pole.
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.