Úvod Správy Niké liga Víťazná šnúra na čísle šesť, belasí v Niké lige druhí

Víťazná šnúra na čísle šesť, belasí v Niké lige druhí

ŠK Slovan Bratislava – AS Trenčín 2:0.

ŠK Slovan v 10. kole Niké ligy zvíťazil nad Trenčínom 2:0. Belasí poskočili na druhé miesto Niké ligy s dvojbodovou stratou práve na Trenčín, oproti ktorému však máme ešte jeden zápas k dobru. Nasleduje reprezentačná pauza, po ktorej sa v stredu 18. októbra predstavíme v treťom kole pohára v Seredi, a potom v nedeľu 22. októbra v derby v Trnave.

Belasí nastúpili v rovnakom rozostavení 3-4-3 ako v Ľubľane, pričom oproti štvrtkovej zostave boli v tej dnešnej tri zmeny. Namiesto Blackmana, Kankavu a Lovata začali od začiatku Pauschek, Savvidis a Zmrhal. Hneď úvod predznamenal dobrý futbal. Barseghjan zvnútra šestnástky zakončil do Vozinhu, Gajdoš na opačnej strane mieril tesne vedľa. Ešte pred uplynutím úvodnej štvrťhodiny sme museli nútene striedať, namiesto kapitána Weissa naskočil Strelec. Prvú 15-minútovku uzavrel Zmrhal, ktorý na zadnej žrdi mieril z voleja nad. Zakrátko sa Čavrič uvoľnil v šestnástke, zakončil tesne vedľa ľavej žrde. V 22. min sme sa dočkali úvodného gólu. Zmrhal prihral popri postrannej čiare Čavričovi, ktorý pekne nacentroval na zadnú žrď. Barseghjan sklepol Pauschekovi, ktorý prudkou krížnou strelou prekonal Vozinhu – 1:0. Belasí po úvodnom góle kontrolovali dianie na trávniku a nepúšťali hostí do vyložených šancí. Akurát útočník Kupusovič vyslal dva strelecké pokusy, pri oboch bol Borjan pozorný.

Po prestávke pokračoval obraz hry z prvého dejstva. Belasí sa snažili využívať priestory za obranou Trenčína a zároveň držali súpera na dištanc. Prichádzali aj naše šance. V 55. min dal Čavrič spätnú prihrávku Barseghjanovi, jeho strelu zrazil obranca. Po hodine hry sa Čavrič presadil proti presile obrancov, zakončil tesne vedľa bližšej žrde. V 68. min vyšiel hosťom brejk, Sunday strieľal z krídla, Wimmer zrazil na bočnú sieť. O tri minúty sme vsietili veľmi dôležitý druhý gól. Barseghjan centroval zo štandardky a Čavrič ideálne hlavičkou na zadnú žrď prekonal Vozinhu - 2:0! Trenčín to nevzdával, Bariš mieril z diaľky nad. V závere si už belasí postrážili cenné víťazstvo.

ŠK Slovan Bratislava – AS Trenčín 2:0 (1:0)

Góly: 22. Pauschek, 71. Čavrič

Žlté karty: 39. Kašia, 75. Bajrič - 19. Ibrahim

Rozhodovali: Marhefka – Hancko, Poláček

Návšteva: 6283 divákov

Slovan: Borjan – Bajrič, Kašia (90. Križan), Wimmer – Pauschek, Savvidis, Kucka (90. Lichý), Zmrhal (85. Tolič) – Barseghjan, Čavrič (85. Malik), Weiss (13. Strelec)

Trenčín: Vozinha – Kmeť, Bondarenko, Stojsavljevič, Kozlovský – Bariš – Gong (62. Sunday), Ibrahim (62. Hollý), Gajdoš, Soares – Kupusovič (82. Akila)

Juraj Kucka o svojej rekonvalescencii po zranení.