Úvod Správy Juniori Belasá juniorka vonku opäť neprehrala, Hrdina zneškodnil penaltu

Belasá juniorka vonku opäť neprehrala, Hrdina zneškodnil penaltu

OFK Malženice – ŠK Slovan Bratislava ´B´ 0:0.

Belasá juniorka v 11. kole II. ligy remizovala v Malženiciach 0:0. Naši mladíci tak natiahli priaznivú sériu z ihrísk súperov, kde bodovali po piatykrát v rade.

Za belasých nastúpili Adam Hrdina, Uche Agbo či Nino Marcelli, za Malženice, ktoré spolupracujú so Spartakom Trnava, hral Azeez Oseni z trnavského A-tímu. Na veľmi ťažkom teréne, ktorý sťažoval kombinačnú hru, boli belasí prakticky po celý čas aktívnejší. V prvom polčase dvakrát strieľal Agbo spoza šestnástky. V prvom prípade mieril tesne vedľa, v druhom brankár jeho strelu vyrazil na žrď, a Marcelli z dorážky s prispením brankára trafil tiež bránkovú konštrukciu.

Po prestávke mal ďalšiu dobrú možnosť Marcelli, ktorý zakončil zo sedemnástich metrov tesne nad, a potom Isaac z dobrej pozície mieril tiež nad bránu. V závere stretnutia mali svoje šance aj Malženice. Rapavý najprv zvnútra šestnástky prestrelil, a v 87. min mali domáci k dispozícii pokutový kop po kontakte Szalmu s Rapavým. Rehák si postavil loptu na biely bod a vystrelil prudko po zemi k pravej žrdi, no Hrdina fantasticky vyrazil na roh. Belasí si tak z Malženíc odviezli bod za bezgólovú remízu.

Naša juniorka je v tabuľke II. ligy na deviatom mieste so ziskom 15 bodov a skóre 12:15. Zverenci Vladimíra Gálu vonku prehrali len v prvom kole v Trebišove, odvtedy na ihriskách súperov odohrali päť zápasov s bilanciou tri víťazstvá a dve remízy so skóre 6:1. Najbližšie sa belasí predstavia v Myjave, kde sa bude hrať v piatok 13. októbra o 19:00.

„Začali sme dobre, tlakom i hernou prevahou. Naša snaha sa však končila v predfinálnej fáze, keď súper prakticky len bránil v hlbokom bloku. Mali sme výbornú šancu po Agbovej krásnej strele do žrde a Marcelliho dorážke, ktorú brankár zneškodnil. Veľmi by nám pomohlo, ak by sme z toho dali gól. Po prestávke sme viac vyrážali do rýchlych protiútokov, z ktorých sme hrozili. Mali sme dobré situácie, ktoré sme však nedotiahli do konca. V závere nás podržal brankár Hrdina, keď zneškodnil penaltu,“ povedal tréner Vladimír Gála.

OFK Malženice – ŠK Slovan Bratislava ´B´ 0:0

Žlté karty: 26. Rapavý, 45. Azevedo – 54. D. Murár, 87. Tóth, 90. Isaac

Rozhodovali: Vaňo – Ferenc, Lenický

Návšteva: 510 divákov

Malženice: P. Vasiľ – O. Rusnák, Katunský, P. Karhan, Rehák, A. Horvát, Šarmír, Azevedo (90. R. Kóša), S. Nagy (76. Masár), Rapavý, Oseni (90. T. Vaško)

Slovan: Hrdina – Mičák (76. Szalma), Habodasz, Marušin (46. D. Murár), Tóth – Agbo – Kušnír (89. Spáčil), Rigo, Koseček, Marcelli – Božík (60. Isaac)