Úvod Správy Druhá jarná domáca výhra

Druhá jarná domáca výhra

V druhom domácom stretnutí v jarnej časti Corgoň ligy si Slovan poradil s Prešovom v pomere 2:0.

ŠK Slovan Bratislava uspel i vo svojom druhom jarnom vystúpení, na domácej pôde zdolal Tatran Prešov v pomere 2:0. O góly sa zaslúžili v prvom polčase Smetana, druhý gól pridal v závere Piliev.

Oproti víťaznej zostave v Košiciach tentokrát absentovali Šebo a Kopúnek,  no opäť s trojbodovým strelcom zo spomínaného zápasu Mészárosom. Práve tento mladík sa ocitol v prvej šanci zápasu, keď sa už vo štvrtej minúte rútil sám na gólmana hostí, no v rozhodujúcej chvíli mu lopta odskočila.  Úvodný gól belasých však na seba nenechal dlho čakať, v jedenástej minúte sa do Čikošovho centra nádherne zavesil Smetana a hlavou otvoril skóre – 1:0. Tatran odpovedal rovnakou  mincou o pár chvíľ neskôr, no Střihavkovu hlavičku zastavilo brvno Putnockého. Vysoký útočník Prešova pohrozil aj v osemnástej minúte, no Putnocký tentokrát nemal veľa práce. V ďaľšom priebehu prvého polčasu mali častejšie loptu na svojich kopačkách prekvapujúco hostia. Stav sa však nemenil a do kabín tak išli s jednogólovým náskokom belasí.

V druhom polčase pokračoval nemastný - neslaný futbal. V 60.minúte mal možnosť z ideálnej pozície z priameho kopu zvýšiť Halenár, no jeho pokus skončil iba na múre. Tréner Weiss poslal v priebehu piatich minút na ihrisko dvoch nových hráčov, Pilieva i Pirošku, ktorý si tak odbil svoju premiéru v belasom drese. Zvýšenú aktivitu však toto striedanie neprinieslo. Z tribún sa nesmelo začal ozývať i piskot. V 82.minúte ho utlmil krásnymi nožničkami hosťujúci Huba, ktorý takto efektne naložil s loptou po centri z rohového kopu. Z následného protiútoku Halenárov prízemný center prešiel pozdĺž celou šestnástkou až k voľnému Pilievovi, ktorý si tak otvoril svoj strelecký účet v drese Slovana – 2:0. Belasí tak ani v druhom domácom zápase neinkasovali a so zachraňujúcim Prešovom si pripísali povinné tri body.

ŠK Slovan Bratislava – 1. FC Tatran Prešov 2:0 (1:0)

Góly: 11. Smetana, 82. Piliev

Žlté karty: 39. Smetana, 62. Milinkovič, 76. Grendel  –  44. Petráš, 84. Macko

Domáci: Putnocký - Bagayoko, Dosoudil, Had, Čikoš -  Milinkovič (68.Piliev), Kladrubský, Grendel (86. Szarka) – Mészáros, Smetana (73.Piroska), Halenár.

Hostia: Diviš – Kolbas, Štetina, Krajník , Krob – Zošák, Petráš (46.Piter Bučko), Macko, Papaj – Katona (56. Lysyuk), Střihavka (68.Guba).

Rozhodovali: Hrčka – Vorel, Súkeníková