Úvod Správy Niké liga Spokojnosť s víťazstvom, začína sa príprava na Ľubľanu

Spokojnosť s víťazstvom, začína sa príprava na Ľubľanu

Názory trénerov po zápase 9. kola Niké ligy FC ViOn Zlaté Moravce – ŠK Slovan Bratislava (0:3).

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: „Chceli sme vyhrať, čo sa podarilo, s tým panuje spokojnosť. Výborne sme začali, no potom sme zase na určitý úsek povolili. Domáci si vtedy vytvorili polo-šance, vieme, že sú nebezpeční z centrovaných lôpt, ktoré hrajú na Balaja alebo Čerepkaia. ViOn zatiaľ nedáva góly, žiaľ pre nich, našťastie pre nás, dobre sme to ubránili. Druhý polčas už bol v našej réžii. K súperovi ešte poviem, že sa snaží hrať futbal, aj preto sa nám po prestávke hralo lepšie. Hra Zlatých Moraviec má hlavu i pätu, budem im držať palce, aby pretrhli nepriaznivú šnúru. My sme spokojní s víťazstvom, mali sme ešte ďaleko viac šancí, v šestnástke to musíme riešiť kvalitatívne inak. Odchádzame domov a pripravujeme sa na Ľubľanu.“

Vladimír Cifranič, tréner ViOnu: „Súhlasím s Vladovým hodnotením. Prvý polčas ovplyvnil začiatok, keď sme hneď inkasovali. Áno, boli tam úseky, keď sme sa v medzihre vyrovnali, no šance sme si nevytvárali. V druhom polčase sme znovu v úvode inkasovali. Skúsený tím ako Slovan si to už postrážil. Zmenou rozostavenia sme šli do väčšieho rizika, súper si potom vytváral ďalšie príležitosti. Hráčom nemožno uprieť snahu, no kvalita bola na strane Slovana. My sa potrebujeme chytiť, každý bod s takýmto súperom by bol bonus, no ak dvakrát inkasujete krátko po začiatku polčasu, je s tým ťažké čokoľvek robiť. Neostáva nám nič iné než makať ďalej a veriť ceste, po ktorej sme sa vybrali.“

Belasí sa v nedeľu o 17:30 predstavia v Dunajskej Strede.
V nedeľu je na programe ligový šláger kola v Dunajskej Strede. Pozrite si všetky dôležité predzápasové info.