Úvod Správy Niké liga Belasí na pôde ViOnu suverénni, víťazná šnúra na čísle štyri

Belasí na pôde ViOnu suverénni, víťazná šnúra na čísle štyri

FC ViOn Zlaté Moravce – ŠK Slovan Bratislava 0:3.

ŠK Slovan v 9. kole Niké ligy zvíťazil v Zlatých Moravciach presvedčivo 3:0. Zverenci Vladimíra Weissa st. majú v tabuľke na konte 17 bodov a poskočili na štvrté miesto, pričom ešte stále majú zápas k dobru. Najbližšie nás vo štvrtok o 18:45 čaká duel Európskej konferenčnej ligy v Ľubľane.

Belasí nastúpili vo výrazne pozmenenej zostave, oproti tej stredajšej z Ružomberka zostal v základnej jedenástke len jeden hráč – Jaba Kankava. Naše mužstvo malo skvelý vstup do stretnutia a už po necelých dvoch minútach sme viedli. Tolič so Strelcom ´vyťukali´ obranu ViOnu a Zmrhal umiestnenou strelou k ľavej žrdi nedal brankárovi šancu – 0:1. Rýchly gól nás upokojil, naopak, domácim chvíľu trvalo, kým sa otriasli. Tesne pred uplynutím úvodnej 20-minútovky sme mohli viesť o dva góly, Pauschek však hlavičkoval tesne vedľa. Domáci prvýkrát vážnejšie pohrozili v 27. min, Čerepkai prešiel stredom ihriska, zakončil nad. Po polhodine zase Križan hlavičkoval na brvno. Trnovský zakrátko musel zasahovať pri strele Nsumoha k bližšej žrdi. Prvé dejstvo uzavrel Sharani, ktorý mieril sám na Slávika, zoči-voči domácemu brankárovi však neuspel.

To, čo sa belasým podarilo v úvode zápasu, zopakovali na začiatku druhého polčasu. Strelec našiel kolmicou Toliča, ktorý si položil na zem brankára i obrancov a trafil do odkrytej brány – 0:2. Po tomto momente sme ešte viac prevzali opraty duelu. Prišli aj striedajúci hráči, z lavičky naskočili Weiss, Barseghjan či Kucka. ViOn mal v 62. min šancu znížiť, Suľa bol sám pred Trnovským, ktorému pomohla ľavá žrď. Sharani mohol zase zvýšiť na rozdiel triedy, v samostatnom úniku však zakončil nepresne. V tutovke bol aj Barseghjan, ktorý v 72. min mieril zblízka tesne vedľa. Tigrana o minútu neskôr z podobnej pozície Slávik vychytal. Tretí gól prišiel v 75. min po tom, ako Pauschek našiel na bližšej žrdi Toliča, a ten takmer roztrhol sieť - 0:3. Záver zápasu si už belasí bez problémov dohrali, nevyužili ešte niekoľko ďalších príležitostí na prípadný štvrtý gól.

FC ViOn Zlaté Moravce – ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:1)

Góly: 2. Zmrhal, 47. a 75. Tolič

Žltá karta: 50. Balaj (ViOn)

Rozhodovali: Glova – Vitko, Košecký

Návšteva: 3853 divákov

ViOn: M. Slávik – Suľa, Moško, R. Nagy (58. Majdan), Čonka (63. Tumma) – Duga (76. Weir), Gono – Mondek, Čerepkai (76. Mijič), Nsumoh (76. J. Švec) - Balaj

Slovan: Trnovský – Pauschek, Kašia, Križan, Vojtko (60. Barseghjan) – Lichý, Kankava (80. Marcelli) – Sharani (69. Kucka), Tolič (80. Malik), Zmrhal – Strelec (60. Weiss)

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - Spartak Myjava 1:3.
Belasí sa v nedeľu o 17:30 predstavia v Dunajskej Strede.