Úvod Správy Niké liga Kuco: Je super, že sme bližšie

Kuco: Je super, že sme bližšie

Juraj Kucka po zápase v Ružomberku.

Úspešný návrat na miesto, kde zbieral prvé ligové štarty. Juraj Kucka vôbec po prvýkrát po návrate na Slovensko nastúpil v Ružomberku a aj on prispel k nášmu veľmi cennému víťazstvu 2:1. Aj preto mal v pozápasovej mix-zóne úsmev na tvári.

Opäť sa potvrdilo, že zápasy Slovana s Ružomberkom bývajú tesné. A taktiež plné osobných súbojov, čo včera platilo priam do bodky. Najmä prvý polčas bol najmä o súbojoch, no potom sa hra rozbehla a začali pribúdať aj šance. Belasí boli aktívnejší aj z pohľadu štatistík – na strely celkom to bolo 15:8 v náš prospech, na strely do priestoru brány 5:3 pre nás. Dominovali sme aj z pohľadu rohových kopov (7:0).

A práve po rohu a nacvičenom signáli, keď Kevin Wimmer predĺžil center Lucasa Lovata na zadnú žrď, vsietil Aleksandar Čavrič náš úvodný gól. Aj naň však ešte Ružomberok dokázal odpovedať. „Škoda, že sme hneď inkasovali. Pomohli nám však aj hráči z lavičky, veď tak to má byť, aby čerstvé sily zmenili rytmus hry. Strelo skvele nastúpil a dal víťazný gól. Tešíme sa z troch bodov, ktoré sú veľmi dôležité,“ hovoril Juraj Kucka po zápase.

Belasí sú prví, ktorí v tejto sezóne dokázali zdolať Ružomberok na jeho pôde. V špecifickom prostredí sa nikomu ľahko nevíťazí, o čom sa včera presvedčili aj naši futbalisti. Zápas ich stál veľa síl. O to krajšie bolo, aká úprimná radosť šla po stretnutí z našej šatne. Víťazný pokrik znel ďaleko do útrob štadióna. Naše mužstvo totiž vedelo, čo bolo pred dohrávkou v hre.

„Na začiatku ligy sme trochu zaspali a potrebovali sme zvládnuť dohrávku, aby sme sa priblížili k čelu. Teraz sme tam, čo je super. Už sa však pripravujeme na ďalší zápas, ktorý nás čaká hneď v nedeľu,“ zdôraznil Kuco.

Ako Kuco videl samotný priebeh duelu, ktorý priniesol aj viacero tvrdších súbojov, žlté karty i jednu červenú pre domáceho obrancu Mrvu? „Zo začiatku to bola ´oťukávačka´ na náročnom teréne. Domáci hrali tvrdo, snažili sa nás provokovať, dopomohol k tomu terén, ktorý bol ťažký, šmýkalo sa, aj preto prišla nervozita. Ale aj takéto zápasy skrátka občas sú. Dôležité bolo, že sme sa postupne upokojili na lopte a zvládli sme to,“ vyhlásil slovenský reprezentant.

Belasí teda majú v tabuľke 14 bodov a aj keď zostali šiesti, výrazne sa priblížili k tímom od piatej priečky až po čelo. Na Trenčín, ktorý budúcu nedeľu vyzveme na Tehelnom poli, strácame 5 bodov, máme však stále ešte dohrávku s Michalovcami k dobru.

Najbližšie v nedeľu cestujeme do Zlatých Moraviec, ktoré sú síce jedenáste, no prevádzajú dobrý futbal a naposledy remizovali v Banskej Bystrici, pričom mohli pokojne aj vyhrať. „Tieto posledné víťazstvá nám určite pomôžu, zvlášť pri nahustenom programe. Nie je to jednoduché, no bojujeme a robíme, čo môžeme,“ vyhlásil Juraj Kucka, ktorý odohral plnú minutáž ako proti Žiline, tak aj včera.

Do Ružomberka prišlo na Slovan 2677 divákov, medzi ktorými boli aj naši priaznivci. Sympatická bola reakcia hlavnej tribúny vo chvíli, keď schádzal z ihriska Aleksandar Čavrič, ktorý striedal v 82. minúte. Aj domáci priaznivci ocenili jeho výkon potleskom.

Na ihrisku po zápase dlho zostal aj Juraj Kucka, ktorý má k Ružomberku silné puto. Veď práve v drese Ruže zbieral prvé ligové štarty. „V Ružomberku som odštartoval seniorskú kariéru v lige, preto naň mám pekné spomienky. Pred rokom sa mi sem nepodarilo dostať, som rád, že tentoraz už áno a mohol som tu hrať,“ uzavrel stredopoliar so skúsenosťami zo Serie A či Premier League.  

.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Viacero individuálnych ocenení pre belasých.
MŠK Púchov – ŠK Slovan Bratislava ´B´ 2:2.

Neprehliadnite

Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Majstrovské tričká si môžete zakúpiť na sobotňajšom zápase s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.