Úvod Správy Niké liga PREVIEW: MFK Ružomberok - ŠK Slovan Bratislava

PREVIEW: MFK Ružomberok - ŠK Slovan Bratislava

Belasí sa v stredu o 18:00 predstavia v Ružomberku.

Nabitý program pokračuje, aj záverečný septembrový týždeň bude pre belasých ´anglický´ s vloženým zápasom v jeho strede. Naše mužstvo v stredu o 18:00 odohrá dohrávku 5. kola Niké ligy v Ružomberku, kde to nikdy nebýva jednoduché. Naším cieľom však bude nadviazať na dve domáce víťazstvá s Klaksvíkom a Žilinou.

Informácie o vstupenkách do sektora hostí nájdete TU.

Priamy prenos odvysiela streamovacia platforma VOYO.

V neúplnej tabuľke cestuje šiesty na pôdu ôsmeho, medzi Slovanom a Ružomberkom sú dva body. Belasí však budú mať po zajtrajšku ešte jeden duel k dobru, kým Ruža sa zajtra dostane na plný počet ôsmich odohratých zápasov.

Belasí majú aktívne skóre 10:8, Ružomberok naopak pasívne 9:12. Oba tímy však počas víkendu bodovali. Zverenci Vladimíra Weissa st. zdolali doma Žilinu 2:0 (góly Strelec, Barseghjan), Ružomberok získal cenný bod v Trnave po remíze 2:2 (Šefčík, Gerec). Práve Samuel Šefčík, náš odchovanec, hrá tento rok v dobrej forme. Vsietil dva góly a pridal k nim dve asistencie.

Ružomberok je doma tradične silný, pod Čebraťom zatiaľ drží neporaziteľnosť. Doma zdolal Skalicu i Košice a remizoval s Dunajskou Stredou.

„Ak sa držíme štatistík, tak vieme, že v našich zápasoch v Ružomberku nikdy nepadalo veľa gólov. Aj naposledy sme tam vyhrali 1:0, keď sme rozhodli v samom závere. Vždy je to tam ťažké, opäť to môže byť duel o nejakom jednom góle, ktorý môže ovplyvniť ďalší priebeh. Ak by sme šli do vedenia, môže sa nám zápas v niečom otvoriť. Kľúčové bude aj to, ako dobre budeme brániť, Ružomberok je veľmi nepríjemný z centrovaných lôpt, má dobre zvládnutý prechod a dopĺňa šestnástku,“ povedal asistent trénera Boris Kitka.

Belasí si v stredu ´odškrtnú´ jeden z dvoch dohrávaných duelov. Ak by ho zvládli, mohli by sa bodovo výrazne priblížiť k mužstvám od piatej priečky vyššie, pričom by ešte stále mali jeden dohrávaný duel s Michalovcami k dobru.

„V tabuľke sa začínajú otvárať rozostupy, pričom začiatok nebol z našej strany optimálny, čo potrebujeme dohnať. Zajtrajšok ponúka dobrú príležitosť. Od pondelka sme sa začali pripravovať, dnes sme absolvovali posledný predzápasový tréning. Je to veľmi dôležitý zápas, nečaká nás nič ľahké, no chceme to zvládnuť k našej spokojnosti,“ skonštatoval Boris Kitka.

Náš realizačný tím samozrejme musí pracovať s faktom, aký program nás v najbližšom období čaká. Po Ružomberku cestujeme v nedeľu do Zlatých Moraviec, a budúci štvrtok nás čaká druhý hrací deň Európskej konferenčnej ligy v Ľubľane. „Zdravotný stav je potešujúci, nemáme nikoho, kto by na zajtra určite vypadol. Budeme sa rozhodovať aj s vedomím, aby sme to rozložili, v priebehu týždňa nás čakajú tri duely. Momentálne je však ten v Ružomberku najdôležitejší, potrebujeme v ňom získať tri body.“

V Ružomberku v lete nastali zmeny ako na trénerskom poste, tak aj v hráčskom kádri. Pri mužstve skončil tréner Peter Struhár, ktorého nahradil Peter Tomko. Z tímu odišli aj obranné opory ako Matej Madleňák či Alexandar Mojžiš, do Poľska zamieril talentovaný útočník Tomáš Bobček. V kádri nachádzame viacerých hráčov s belasou minulosťou. Okrem spomínaného Samuela Šefčíka sú to ďalší odchovanci Juraj Kotula a Samuel Lavrinčík či krídelník Marián Chobot. Najlepšími strelcami sú zhodne trojgóloví Kristóf Domonkos a Štefan Gerec. Jasnou brankárskou jednotkou je Ivan Krajčírik.

„Vieme, že Ružomberok síce stratil hráčov ako Bobček či Madleňák, už dávnejšie odišiel aj Regáli, no vyzerá to tak, že sa znovu dali dokopy a mužstvo si sadlo. Vždy je dôležité, aby hráči i tréner dostali čas, a to isté platí pre Ružomberok. V posledných zápasoch sa ich zostava stabilizovala, majú zaužívaný herný systém, ktorý im sedí, a začali zbierať body. Bodovali s Dunajskou Stredou či Trnavou, z čoho tiež vyplýva, že nás nečaká nič jednoduché,“ uzavrel Boris Kitka.

Vzájomné zápasy

Bilancia z posledných desiatich vzájomných zápasov s Ružomberkom je z nášho pohľadu nasledovná: 6 víťazstiev, 3 remízy, 1 prehra, skóre 12:2.

Len trikrát v rámci posledných desiatich meraní síl padol v zápase viac než jeden gól, pričom gólový priemer zvyšuje naše víťazstvo 5:0 zo septembra 2020. Inak to boli takmer vždy veľmi tesné duely.

V predošlej sezóne sme v Ružomberku zvíťazili 1:0, keď Tigran Barseghjan skóroval v závere stretnutia. Doma sme v predposlednom jesennom stretnutí triumfovali 2:0, keď sa presadili Eric Ramirez a Vladimír Weiss ml.

Dôležité informácie

Dohrávka 5. kola Niké ligy 2023/24 MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava sa začína v stredu 27. septembra o 18:00. Duel povedie rozhodcovská trojica Očenáš – Bednár, Poláček. Priamy prenos odvysiela streamovacia platforma VOYO.

Informácie o vstupenkách do sektora hostí nájdete TU.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po zápase 16. kola Niké ligy ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok (2:2).
ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 2:2.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.
ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille 1:1.
Belasá krv opäť potečie na dobročinné účely.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.