Úvod Správy Mládež Belasá mládež: Dorastenci úspešní s Petržalkou, mladší žiaci s Trenčínom

Belasá mládež: Dorastenci úspešní s Petržalkou, mladší žiaci s Trenčínom

Prehľad výsledkov mládeže.

Počas uplynulého týždňa a víkendu boli v akcii naše dorastenecké výbery, ktoré hrali s Petržalkou, a taktiež naši mladší žiaci.

Naši starší dorastenci sa po prvej prehre v sezóne vrátili na víťaznú vlnu. Zverenci Michala Suchomela zvíťazili v mestskom derby v Petržalke a naďalej sú lídrami ligy s jednobodovým náskokom pred Podbrezovou.

Mladší dorastenci doma privítali Petržalku. Priebeh duelov našej U17 i U16 bol prakticky identický – v oboch padol jediný gól, v oboch po hodine hry, a na našu radosť, vždy do tej správnej siete. Belasá U17 i U16 vyhrali zhodne 1:0 a držia sa na vrchných priečkach tabuľky.

Naši mladší žiaci s prehľadom zvládli domáce zápasy s Trenčínom. Belasá U12 navyše absolvovala aj zaujímavé duely Interligy v Budapešti.

Prehľad výsledkov belasej mládeže

Slovan U19 – I. liga starších dorastencov

6. kolo

FC Petržalka – ŠK Slovan 1:3 (0:1) – góly Slovana Ivanics 2, Maroš

Zostava Slovana: Spišák – J. Šalkovič, Arnold, Bezghuba, Spišiak, Denko (74. Schmidt), Marko, S. N. Murár, Maroš (74. Hreha), Fronko (60. Nemeškürti), Ivanics (60. S. Dornai)

Michal Suchomel, tréner U19: „Zápas sme mali od prvej minúty až do konca stretnutia pod kontrolou, čoho odmenou nám bolo zaslúžené víťazstvo 3:1.“

Slovan U17 – I. liga mladších dorastencov

6. kolo

ŠK Slovan – FC Petržalka 1:0 (0:0) - Jarošinec

Zostava Slovana: Malovec – Polakovič, L. Horváth, Dom. Balog, Švec, Gendiar, Holocsy, Mateáš (65. Kodhaj), Veľký (85. Drobný), Kotúček (46. Rúsek), Canolli (46. Jarošinec)

Marián Bochnovič, tréner U17: „V derby zápase s Petržalkou sme mali zámer sa presadzovať v útoku po stranách ihriska. V prvom polčase sa nám to viackrát podarilo, no zlyhávali sme vo finalizácii. V prechodovej fáze sme niekedy strácali ľahké lopty, z čoho súper hrozil kontrami. Po prestávke sme zlepšili prechodovú fázu, vyšli nám polčasové striedania a hra smerom dopredu sa zlepšila. Boli sme nebezpeční a vytvárali sme si šance. Po peknej akcii z ľavej strany aktívny Švec nezištne prihral pred bránu Jarošincovi, ktorí zblízka nezaváhal. Mali sme aj ďalšie šance, hlavne Rúsekova a Jarošincova boli stopercentné. Po celkovom priebehu zápasu je víťazstvo zaslúžené, aj keď sa nerodilo ľahko.“

Slovan U16 – I. liga mladších dorastencov

6. kolo

ŠK Slovan – FC Petržalka 1:0 (0:0) - Lukáček

Zostava Slovana: Petrič – Richter, Botka, Šimlovič, Palider, L. Šalkovič, Rajčan, Pomšahár (41. Hofstädter), Danchuk (51. Treplan), Lukáček (79. Vician), Novák

Attila Illés, tréner U16: „Dnes sme podali bojovný výkon proti kvalitnému súperovi. Z pohľadu hry to nebolo úplne ideálne, ale sú aj také zápasy. V prvom aj druhom polčase sme mali šance, len sme ich neriešili správne. Na druhej strane aj súper mali sľubné šance, ale náš brankár stal na správnom mieste. Teší ma, že v druhom polčase sa nám podarilo skórovať po peknej akcii a zápas sme dotiahli do víťazného konca.“

Slovan U13 – I. liga mladších žiakov; skupina západ

5. kolo

ŠK Slovan – AS Trenčín 4:0 (1:0) – Hromada 2, Ryška, Stašiniak

Zostava Slovana: Maček – T. Ricotti, Bečka, Macháček, Rákai, Hurban, Ryška, Gregor, Zicho, Ožvold, Murgaš, Biznár, Hromada, Novosad, Stašiniak, Čermák, Hort, Hutta, Bednár

Slovan U12 – I. liga mladších žiakov; skupina západ

5. kolo

ŠK Slovan – AS Trenčín 19:2 (8:0) - Smaženka 4, T. Hofstädter 3, Danihel 3, Pračko 3, Achberger 2, Gmuca, Figuľa, Valch, Kapusta

Zostava Slovana: Hoššo,Tóth - Achberger, Bergendi, Boledovič, Danihel, Figuľa, Gmuca, T. Hofstädter, Kapusta, Kičko, Majer, Ondriš, Pračko, Radzo, Rehuš, Samel, Slovinec, Smaženka, Valch

Andrej Kurilla, tréner U12: „V zápase s Trenčínom sme predviedli dominantný výkon v oboch fázach hry. Súper nás v zápase nedokázal preveriť a v 2. polčase za výrazného vedenia sme mierne poľavili. S výkonom tímu môžeme byť spokojní.''

Veolia Interliga U12, Budapešť

ŠK Slovan Bratislava - Honvéd Budapešť 0:1 (0:1)

ŠK Slovan Bratislava - FC Petržalka 6:0 (5:0) - Danihel 2, Majer, T. Hofstädter, Achberger, Kapusta

Zostava Slovana: Tóth, Hoššo - Ondriš, Kapusta, Boledovič, Gmuca, Rehuš, Majer, Radzo, Pračko, T. Hofstädter, Achberger, Smaženka, Danihel

Andrej Kurilla, tréner U12: ,,Zápas s Honvédom Budapešť nám nevyšiel podľa predstáv. Napriek našej miernej hernej prevahe sme nedokázali využiť naše šance a vstreliť gól. Po celý zápas sme boli zbrklí pri prihrávkach, aj pri zakončení. Viazla nám kombinácia a nevedeli sme prekonať súperov hlboký blok, zároveň sme mali problém reagovať na tvrdo hrajúceho súpera. V zápase s FC Petržalka hráči ukázali veľmi dobré výkony po technickej stránke a v hre dobre uplatňovali aj naše taktické princípy. Celkovo bolo prvé kolo Interligy pre nás dobrou spätnou väzbou, ktorá nám ukázala veľa pozitív, ale aj oblasti, na ktorých je potrebné ďalej pracovať."

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.