Úvod Správy Niké liga Náročný, no vydarený návrat do hry

Náročný, no vydarený návrat do hry

Jaromír Zmrhal po víťazstve nad Žilinou.

Skandovaný potlesk od fanúšikov. Takto sa končil nedeľňajší zápas na Tehelnom poli, v ktorom belasí zdolali Žilinu 2:0. Naše mužstvo podalo poctivý výkon a získalo dôležité tri body. Jaromír Zmrhal mal hneď viacero dôvodov na úsmev.

Český univerzál sa na ľavom kraji obrany podieľal ako na našej výhre, tak aj na druhom čistom konte belasých v Niké lige. A to vo svojom prvom zápase po 1,5-mesačnej pauze, zavinenej zranením.

„Tieto tri body sme veľmi potrebovali. V tabuľke sa vytvára medzera, ktorú chceme dohnať. Tešíme sa z víťazstva v ťažkom zápase. Žilina v ňom ukázala, že je právom hore, má mladý tím, veľa behá. Obzvlášť pre mňa, keď som sa po mesiaci a pol vrátil do hry, to bol dosť náročný duel,“ hovoril Jaromír Zmrhal, ktorý mal toho očividne dosť, no zvládol celých 90 minút. A po stretnutí sa ešte s Vladimírom Weissom ml. či Lukášom Pauschekom venoval najmenším fanúšikom, ktorým naši hráči ochotne poskytovali autogramy či spoločné fotografie.

Belasí sú po včerajšku v tabuľke Niké ligy piati s 11 získanými bodmi. Na všetky tímy pred sebou však majú dva zápasy k dobru, ten najbližší už v stredu v Ružomberku. Aj preto bol triumf nad Žilinou taký dôležitý.

„Je výborné, že sme vzadu udržali nulu. V prvom polčase si Žilina vytvárala nebezpečné situácie, boli tam nejaké zablokované strely. Zlomový bol podľa mňa až náš druhý gól. Nás upokojil, Žiline psychicky uškodil, pretože nikdy nie je dobré, keď vyjdete von zo šatne a hneď inkasujete. Zápas sme si mohli pokojnejšie dohrať až do konca, nemuseli sme nič naháňať na konci,“ pokračoval 30-ročný český reprezentant.

Jaromír Zmrhal nútene pauzoval od augustového zápasu v Skalici, kde v závere nútene striedal. „V Skalici som dostal ranu do kolena a natrhol sa mi postranný väz. Postupne som sa do toho vracal, žiaľ, pauza napokon musela byť o niečo dlhšia. Fyzicky som sa cítil dobre, no proti mladému tímu, kde hráči veľa behali, som to mal o niečo náročnejšie,“ skonštatoval Jaromír Zmrhal s úsmevom na tvári.

Čaro futbalu býva najmä z pohľadu náročnejšieho diváka aj v strategických zámeroch či taktike. Belasým včera vyšla zásadná taktická zmena. Po polhodine zmenili rozostavenie na 3-4-3, čiže na rovnaké, s akým vyrukovala Žilina. Jaromír Zmrhal v ňom operoval na ľavom kraji.

„Zmena systému nám veľmi pomohla, začali sme hrať to čo Žilina, hráč na hráča. Dostupovali sme súpera a nenechávali sme ho otáčať sa s loptou. Dobre sme to tam vyplňovali. Aj naši stopéri hrali výborne, sadlo nám to,“ uzavrel Jaromír Zmrhal.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
PFC Ludogorec – ŠK Slovan Bratislava 1:0
Priamy prenos z prípravného zápasu.
Belasí v nedeľu o 17:30 vyzvú Ludogorec.

Neprehliadnite

Vstupenky na zápas Slovan - Struga už v predpredaji cez APPKU.
Od dnešného dňa si môžete stiahnuť našu novú mobilnú aplikáciu.
Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.