Úvod Správy Juniori Belasí mladíci vyhrali v Žiline

Belasí mladíci vyhrali v Žiline

MŠK Žilina ´B´ - ŠK Slovan Bratislava 1:3.

Belasá juniorka v 9. kole II. ligy zvíťazila na pôde rezervy MŠK Žilina 3:1. Belasí dosiahli svoje štvrté víťazstvo v ročníku 2023/24 a posunuli sa do hornej polovice tabuľky.

Zverenci Vladimíra Gálu vstúpili do zápasu výborne a už po štyroch minútach sa ujali vedenia. Isaac sa uvoľnil v šestnástke a zblízka prekonal brankára Badžgoňa – 0:1. Domáci síce vyrovnali po strele Jakubíka, no belasí čoskoro opäť viedli. Isaac prešiel cez žilinskú obranu a výborne zvládol aj koncovku – 1:2. V ďalšom priebehu sa síce domáci snažili o vyrovnanie, no viac šancí mali naši mladíci. Vytúžená gólová poistka prišla v 87. minúte po akcii striedajúcich hráčov. Mičák z pravej strany prihral do stredu Marošovi, ktorý doklepol loptu do siete – 1:3.

Naša juniorka má na konte 14 bodov a poskočila na siedme miesto ligovej tabuľky. Belasí najbližšie vyzvú Pohronie, hrať sa bude v nedeľu 1. októbra o 10:30 na Pasienkoch.

„Som veľmi rád, že sme dnes predviedli výkon, ktorým sme získali tri dôležité body. Mali sme výborný vstup do stretnutia. Po prestávke sme chceli využiť našich brejkových hráčov, čo sa nám aj darilo, no nevyužili sme šance na skorší tretí gól. Výbornou organizáciou hry a defenzívou sme eliminovali silné stránky Žiliny. V závere sme napokon poistili toto cenné víťazstvo. Dosiahli sme ho po veľmi dobrom kolektívnom výkone celého tímu,“ povedal tréner belasej juniorky Vladimír Gála.

MŠK Žilina ´B´ - ŠK Slovan Bratislava 1:3 (1:2)

Góly: 13. Jakubík – 4. a 20. Isaac, 87. Maroš