Úvod Správy V novom defenzívnom tandeme

V novom defenzívnom tandeme

Po viacerých zraneniach došlo v defenzíve Slovana k zmenám. Hráčom to však problém nerobí.

Zranenia sú v súčasnosti zrejme najväčším nepriateľom Slovana. Viacero hráčov maróduje, a tak tréner Weiss musel pristúpiť k zmenám v zostave. Zrejme najciteľnejšia je táto úprava v defenzívnej činnosti.

Výpadok Dobrotku, či Pauscheka je na ihrisku cítiť. Optimálne to nebolo už v prvom corgoňligovom stretnutí. „Proti Dunajskej Strede sme sa rozbiehali pomalšie. Dostali sme v osemnástej minúte gól, čo nie je pre obranu dobrá vizitka. Bolo cítiť, že šlo o prvý ligový zápas, pretože postupne sa v stretnutí naša hra zlepšovala,“ povedal Radek Dosoudil.

Po súboji s Košicami mohla byť belasá obrana o čosi spokojnejšia. Hoci sa majster trápil, zadné rady svoju úlohu splnili a neinkasovali. V defenzíve sa po dlhšej pauze predstavil i Marián Had. „V novej obrannej formácií sa mi hralo dobre. Neboli žiadne problémy. Ja si zvyknem na každého,“ komentoval svoj návrat na ligové trávniky.

Ešte pred začiatkom jarnej časti došlo i k významnej rošáde v strede poľa. Karima Guédého nahradil Kamil Kopúnek. Tento raz nešlo o zranenie, ale o prestup.

„Kamil si drží svoj priestor. Je o čosi iný typ hráča ako bol Karim Guédé. Každý z nich má svoju kvalitu, no myslím si, že Kamil Kopúnek nahradí Karima stopercentne. Svoje miesto pred obranou si stráži zodpovedne,“ opísal nového spoluhráča v kabíne Dosoudil.

Slovan čaká v sobotu ďalší ligový súboj. Tento raz proti Prešovu. Tak ako vo svojom úvodnom vystúpení, budú i tento raz hnať Slovanistov vpred aj zástupy detí.

„Bolo ich dosť a sme veľmi radi, že prišli. Aj pre nás, hráčov, to bolo veľmi milé povzbudenie. Je vidieť, že Slovan je skvelý klub aj v tomto smere. Pracuje sa tu s mladými chlapcami a malými deťmi. Vnímam to veľmi pozitívne,“ doložil na margo netradičného fanklubu Radek Dosoudil.

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Belasí sa v piatok o 17:00 predstavia v Zlatých Moravciach.
Poznáme nášho súpera v osemfinále Slovnaft Cupu.

Neprehliadnite

ŠK Slovan v piatom hracom dni Európskej konferenčnej ligy UEFA remizoval s PAOK FC 0:0. V tabuľke F-skupiny máme 8 bodov, a sme na druhom mieste vďaka lepšiemu skóre práve pred PAOK. V poslednom kole sa predstavíme 9. decembra o 21:00 na ihrisku FC Kodaň, ktorý je už istým postupujúcim z prvého miesta s 12 bodmi. PAOK doma v poslednom kole vyzve Lincoln.
Belasí sa predstavia v Kodani 9. decembra o 21:00.
Slovan privíta PAOK FC vo štvrtok 25. novembra o 18:45.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.