Úvod Správy Niké liga Belasí v nedeľu opäť doma, v atraktívnom zápase vyzvú Žilinu

Belasí v nedeľu opäť doma, v atraktívnom zápase vyzvú Žilinu

Pozývame vás na zápas.

Po štvrtkovej európskej radosti nás v nedeľu o 17:30 čaká ďalší domáci zápas na Tehelnom poli. Tentoraz v rámci Niké ligy, keď vyzveme MŠK Žilina. Do hlavného mesta pricestuje aktuálne druhý tím ligovej tabuľky.

Najúspešnejší slovenský klub privíta druhý najúspešnejší klub novodobej histórie slovenského futbalu. Zápasy medzi Slovanom Bratislava a Žilinou vždy pútajú pozornosť a prinášajú zaujímavý futbal. A padá v nich veľa gólov. V posledných desiatich vzájomných dueloch padlo celkom 40 gólov, čiže priemerne štyri na jedno stretnutie.

Belasí vo štvrtok dosiahli mimoriadne cenné víťazstvo, na ktoré by v nedeľu radi nadviazali. Aj v Niké lige chceme a potrebujeme získavať body, aj keď ešte máme oproti ostatným dva duely k dobru. Hráčska kabína na čele s kapitánom verí, že v nedeľu nebudete chýbať na tribúnach.

„Najmä za stavu 0:1 nás ľudia s Klaksvíkom veľmi podporili, za čo im ďakujem. Hneď po inkasovanom góle začali fanúšikovia ešte viac povzbudzovať. Najmä tí najvernejší hovoria, že chcú od nás vidieť na ihrisku srdce. Myslím si, že sme im ukázali, že vieme hrať a bojovať za Slovan. Veríme, že ľudia budú chodiť aj na ligu, aj tam veľmi potrebujeme ich podporu. Tento rok to vôbec nebude jednoduché, čaká nás Žilina, ďalší kvalitný súper. Víťazstvo zo štvrtka však bolo pre nás naozaj veľmi dôležité,“ vyhlásil Vladimír Weiss ml.

Žilina bola až do uplynulého víkendu lídrom Niké ligy, o túto pozíciu prišla po domácej prehre 1:4 s Banskou Bystricou. Mladí Šošoni však v tejto sezóne podávajú veľmi dobré výkony a so 17 gólmi sú najproduktívnejší v celej súťaži. Na jar sme s nimi doma po takmer šiestich rokoch prehrali (0:1), teraz by sme radi naštartovali ďalšiu priaznivú sériu.

Zápas belasých so Žilinou je zasadený do rámca súboja osobností. Na oboch stranách totiž nachádzame množstvo talentu, ale aj hráčov, ktorí sa vrátili na Slovensko zo zahraničia a majú pestrú zbierku štartov v reprezentácii. Do kádra Žiliny totiž tesne pred uzavretím transferového okna prišiel Tomáš Hubočan, dlhoročný slovenský reprezentant so skúsenosťami zo zahraničných klubov. Preto sme pripravili grafiku, kde sú vyobrazené dve dlhoročné opory Slovenska – Juraj Kucka a práve Tomáš Hubočan.

Vstupenky sú v predaji od 10 eur online na https://ticketmedia.sk/performance/1399/SK-SLOVAN-BRATISLAVA-vs-MSK-ZILINA

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí sa v sobotu o 15:00 predstavia v Podbrezovej.
Informujeme našich fanúšikov o možnosti zakúpenia vstupeniek na najbližší zápas FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava.
Ideálny vianočný darček pre každého slovanistu.

Neprehliadnite

Ideálny vianočný darček pre každého slovanistu.
ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.
ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille 1:1.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.