Úvod Správy Európska liga Víťazný štart do skupiny!

Víťazný štart do skupiny!

ŠK Slovan Bratislava – KÍ Klaksvík 2:1.

ŠK Slovan v úvodnom zápase A-skupiny Európskej konferenčnej ligy UEFA zdolal KÍ Klaksvík 2:1. Najbližšie nás v nedeľu o 17:30 čaká na Tehelnom poli zápas so Žilinou.

Belasí nastúpili v rozostavení 4-2-3-1 aj s uzdraveným kapitánom Weissom. Naše mužstvo začalo aktívne so snahou prelomiť obranný val hostí, ktorý žiaľ dobre odolával. Najväčší vzruch v úvodnej 10-minútovke prišiel po našej akcii z ľavej strany a spätnej lopte Weissa na Čavriča, ktorého pri koncovke zablokoval obranca. Nádejne to vyzeralo aj v 22. min po centri na zadnú žrď, kde Čavrič hlavičkoval nad. Po necelej polhodine to belasí opäť skúsili spätnou prihrávkou do šestnástky, koncovku Čavriča zrazil obranca. Aj napriek našej snahe zostalo skóre do konca polčasu bezgólové.

Druhé dejstvo sme otvorili našou šancou. Blackman dal pod seba do pokutového územia Čavričovi, ten mieril z prvej nad. Žiaľ, platilo ´nedáš – dostaneš´ a o necelé tri minúty sme prehrávali. Frederiksebergov roh preletel na zadnú žrď, odkiaľ Pavlovič nezaváhal – 0:1. O päť minút však už bolo vyrovnané! Čavrič parádne zbehol po pravej strane a ideálne prihral Weissovi, ktorý strelou pod brvno nedal šancu presúvajúcemu sa brankárovi – 1:1. Belasým tento moment dodal energiu a tlačili sa za druhým gólom. Toličova skrytá strela sa neujala, rovnako Tolič neuspel po našom brejku. V 74. min sme už viedli! Barseghjan vyslal krásny center Čavričovi, a ten hlavou trafil k ľavej žrdi - 2:1. O tri minúty predviedol Borjan doslova super-zákrok, keď sa rýchlo presunul po prihrávke Frederiksberga a následnom zakončení, a zachránil nás od jasného gólu. V závere mali hostia ešte jednu šancu, no belasí to ustáli a získali cenné tri body do skupiny.

ŠK Slovan Bratislava – KÍ Klaksvík 2:1 (0:0)

Góly: 54. Weiss, 74. Čavrič - 49. Pavlovič

Žlté karty: 33. Savvidis, 68. Lovat – 44. Pavlovič, 50. J. Andreasen, 89. Danielsen

Rozhodovali: Ciorchica – Weiss, Obritzberger (všetci Rakúsko)

Návšteva: 12 454 divákov

Slovan: Borjan – Blackman, Bajrič, Wimmer, Lovat – Savvidis (67. Kucka), Kankava – Strelec (67. Barseghjan), Tolič (85. Malik), Weiss (90. Marcelli) - Čavrič (90. Pauschek)

Klaksvík: Johansson – Petersen, Faero, Forren – Danielsen, Pavlovič (72. Klettskard), J. Andreasen, Da Silva – Frederiksberg, Gussias (90. Josephsen), Mikkelsen (72. Kassi)

Juraj Kucka o svojej rekonvalescencii po zranení.