Úvod Správy Európska liga Deň do zápasu: Tehelné pole sa chystá na výnimočný večer

Deň do zápasu: Tehelné pole sa chystá na výnimočný večer

Do výkopu zápasu s Klaksvíkom zostávajú dva dni.

ŠK Slovan Bratislava vo štvrtok odštartuje svoju historicky šiestu účasť v skupinovej fáze európskych pohárových súťaží. Belasí vstúpia do A-skupiny Európskej konferenčnej ligy UEFA 2023/24 súbojom s KÍ Klaksvík (výkop o 21:00).

Dnes si zverenci Vladimíra Weissa st. zatrénovali priamo na Tehelnom poli. Naposledy sme doma hrali ešte 3. septembra s Podbrezovou, odvtedy náš domáci stánok hostil reprezentačné duely s Portugalskom a Lichtenštajnskom.

Štvrtkový večer bude niečím iný než ´bežné´ ligové zápasy či naše duely v predkolách. Zápas s Klaksvíkom je totiž oficiálnou súčasťou Európskej konferenčnej ligy UEFA, s čím prichádza niekoľko odlišností ako z pohľadu fanúšika, tak aj samotnej organizácie.

Tehelné pole sa už dnes sčasti odelo do zeleno-čiernych farieb najmladšej európskej pohárovej súťaže. Pred výkopom zápasu po prvýkrát v tejto sezóne zaznie aj oficiálna zvučka Európskej konferenčnej ligy, ktorá sa môže používať až od skupinovej fázy. 

Rozdiel je, že kým zápasy v predkolách si v plnej miere organizuje klub, v skupinovej fáze prichádza k slovu UEFA, ktorá je zároveň riadiacim orgánom súťaže i držiteľom televíznych či komerčných práv. Preto uvidíte na štadióne logá partnerov súťaže, nie však logá našich klubových partnerov a sponzorov. Účasť v Európe je však aj napriek tomu vďaka prémii za postup do skupiny i ďalších bonusoch za získané body či umiestnenie samozrejme finančne zaujímavá. 

Inú podobu teda budú mať aj reklamy na LED perimetroch, ktoré budú patriť partnerom súťaže, a inak budú vyzerať aj veľkoplošné obrazovky, ktoré budú v špecifickom dizajne určenom na Európsku konferenčnú ligu. Ďalším špecifikom sú televízne prenosy a celkový dôraz na mediálne pokrytie. Zo zápasu sa bude vyrábať medzinárodný signál do celej Európy, pričom všetky duely v súťaži majú jednotnú televíznu grafiku, čo je tiež rozdiel oproti predkolám. Okrem ´klasických´ mediálnych povinností pre hlavného trénera či vybraných hráčov, ktorými sú účasť na tlačovej konferencii či rozhovoroch v mix-zóne, pribúdajú aj tzv. flash rozhovory pre oficiálnych vysielateľov zápasu. V praxi to znamená, že diváci pri televíznych obrazovkách uvidia do 15 minút po záverečnom hvizde v priamom prenose reakciu trénera i hráčov, ktorých si televízia vyžiadala. Našim fanúšikom samozrejme ponúkneme priamy prenos z našich tlačových konferencií pred i po zápase.

A ešte jedna vec – v Európskej konferenčnej lige ide často doslova o sekundy. Všetky zápasy, ktoré sa v našom prípade začínajú jednotne o 21:00, by sa mali začať naozaj na sekundu presne o 21:00. Na toto slúži špecifický časový harmonogram, kde je niekedy až na desiatky sekúnd napísané, čo sa má v danej chvíli diať (napr. nástup tímov na ihrisko, podávanie rúk, tímové fotky a podobne). Samotný výkop by mal byť presne o 21:00, a to na základe toho najpresnejšieho časového údaju z tzv. atómových hodín.

Zvýhodnená balíková vstupenka na všetky domáce zápasy v skupine je v predaji online na https://ticketmedia.sk/performance/1451/SK-SLOVAN-BALIKOVA-VSTUPENKA-EUROPSKA-KONFERENCNA-LIGA-UEFA-2023-2024

Samostatné vstupenky na Klaksvík si fanúšikovia zakúpia online na https://ticketmedia.sk/performance/1452/SK-SLOVAN-BRATISLAVA-vs-KI-KLAKSVIK

Slovan TV
Aktuálne novinky
Najlepší vianočný darček = belasý vianočný darček.
Vladimír Weiss ml. o svojom aktuálnom zdravotnom stave.
Belasí by sa vo štvrťfinále Slovnaft Cupu stretli s Podbrezovou.

Neprehliadnite

Ideálny vianočný darček pre každého slovanistu.
ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.
ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille 1:1.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.