Úvod Správy Mládež Belasá mládež: Divoké duely s Trenčínom, prvá strata U19

Belasá mládež: Divoké duely s Trenčínom, prvá strata U19

Prehľad výsledkov mládeže.

Počas uplynulého týždňa a víkendu boli v akcii naše dorastenecké výbery, ktoré hrali s Trenčínom, a taktiež mladší žiaci, ktorí si zmerali sily s Dunajskou Stredou.

Naši starší dorastenci utrpeli v piatom kole prvú bodovú stratu v sezóne. Belasá U19 doma podľahla Trenčínu 0:2. Aj napriek tomu sú zverenci Michala Suchomela stále prví v ligovej tabuľke, keď získali 12 bodov.

Mladší dorastenci odohrali gólovo bohaté duely na pôde Trenčína. Belasá U17 mala zápas výborne rozbehnutý, keď viedla 3:2 i 4:3, napokon si body rozdelila po remíze 4:4. Zverenci Mariána Bochnoviča sú v tabuľke štvrtí s minimálnou stratou na čelo.

Ešte smolnejší zápas majú za sebou mladší dorastenci do 16 rokov. Tí v Trenčíne skvele začali, keď po 23 minútach viedli o dva góly. A aj keď Trenčania znížili, belasí šli do kabín stále s náskokom jedného gólu. Po prestávke však prišiel obrat v podaní domácich a tesná prehra slovanistov výsledkom 3:4.

Mladší žiaci odohrali zápasy s Dunajskou Stredou. Naša U13 remizovala 2:2, belasá U12 zvíťazila vysoko 10:3.

Prehľad výsledkov belasej mládeže

Slovan U19 – I. liga starších dorastencov

5. kolo

ŠK Slovan – AS Trenčín 0:2 (0:1)

Zostava Slovana: Spišák – Spišiak (65. Fronko), Tománek (38. Nemeškürti), Bezghuba, R. Slovák, Denko (81. Schmidt), Marko, S. N. Murár, J. Šalkovič (85. Gašpar), Balko, Maroš (65. Hreha)

Michal Suchomel, tréner U19: „Mali sme dobrý vstup do zápasu, žiaľ, zlým riešením herných situácii sa nám nepodarilo skórovať. Super sa dostal do vedenia po našich systémových chybách. V druhom polčase sme sa snažili vyrovnať, no nedarilo sa nám prekonať obranu súpera. V závere hostia dali druhý gól a tak sme prvýkrát v sezóne nebodovali.“

Slovan U17 – I. liga mladších dorastencov

5. kolo

AS Trenčín – ŠK Slovan 4:4 (0:1) – góly Slovana Rúsek, Polakovič, Kotúček, Mateáš

Zostava Slovana: Malovec – Polakovič, L. Horváth, Dom. Balog, Švec, Gendiar, Holocsy (46. Kotúček), Mateáš, Veľký (86. Kodhaj), Rúsek (57. Jarošinec), Canolli (57. Drobný, 90. Lembak)

Marián Bochnovič, tréner U17: „V zápase bohatom na góly som bol spokojný s gólovou efektivitou v útočnej fáze. Nespokojný som však bol naopak v obrannej fáze hlavne v našej šestnástke, kde sme druhý polčas totálne pohoreli či už v dôraze, osobnom bránení a dostupovaní k hráčom súpera.“

Slovan U16 – I. liga mladších dorastencov

5. kolo

AS Trenčín – ŠK Slovan 4:3 (2:3) – Lukáček, L. Šalkovič, Rajčan

Zostava Slovana: Gramblička – Richter, Botka, Čekovský, Palider, Féder (73. Šimlovič), L. Šalkovič, Rajčan, Danchuk (70. Listmajer), Lukáček (70. Treplan), Novák

Attila Illés, tréner U16: „Mrzí ma , že sme neudržali priaznivé prvopolčasové skóre. V prvom polčase sme hrali dobre a dali sme tri veľmi pekné góly. Bohužiaľ, v druhom polčase už výkony neboli ideálne a boli sme málo kompaktní a nedôrazní v obrannej fáze.“

Slovan U13 – I. liga mladších žiakov; skupina západ

dohrávka 3. kola

ŠK Slovan – DAC Dunajská Streda 2:2 (1:2) – Rákai, Stašiniak

Zostava Slovana: Maček – T. Ricotti, Bečka, Macháček, Rákai, Hurban, Ryška, Gregor, Zicho, Ožvold, Murgaš, Biznár, Hromada, Novosad, Stašiniak, Čermák, Kapusta, Hort

Tomáš Fedák, tréner U13: „K tomuto zápasu sa mi ťažko hľadajú slová. V úvode zápasu sme si dokázali vytvoriť množstvo šancí, no chýbal nám väčší dôraz pri zakončení. Zlyhali sme aj pri realizácii troch pokutových kopov, z ktorých sme premenili len jeden. Súper následne využil naše individuálne chyby, a potrestal nás 2 gólmi. V druhom polčase sme sa snažili odčiniť ten katastrofálny 1. polčas, no nedarilo sa nám to. Ku koncu zápasu sme dokázali vyrovnať, a tak sa už výsledok zápasu nemenil. Som veľmi sklamaný z výsledku, pretože sme dnes určite mali získať 3 body, no namiesto toho sme museli bojovať aspoň o ten 1. Do budúcna sa z takýchto zápasov musíme poriadne poučiť.“

Slovan U12 – I. liga mladších žiakov; skupina západ

ŠK Slovan – DAC Dunajská Streda 10:3 (5:1) – Radzo 3, Smaženka 2, Ondriš, Majer, Pračko, Achberger, Bergendi

Zostava Slovana: Tóth, Hoššo - Achberger, Bergendi, Boledovič, Figuľa, Gmuca, T. Hofstädter, Majer, Ondriš, Pračko, Radzo, Rehuš, Samel, Slovinec, Smaženka, Valch, Čermák

Andrej Kurilla, tréner U12: „Odohrali sme zápas proti kvalitnému súperovi, ktorý nás dokázal preveriť. V útočnej fáze hry nám dobre fungovalo otváranie hry ako aj ponuková činnosť pri vedení útoku. V obrannej fáze hry sme boli úspešní pri vysokom presingu, z ktorého sme získavali veľa lôpt v útočnej zóne. Naopak, chýbala nám väčšia plynulosť v kombinácii z dôvodu viacerých nepresných prihrávok a zlého prvého dotyku a tiež sme boli málo efektívni v zakončení. Preto sme napriek víťazstvu a celkovej prevahe s výkonom spokojní len čiastočne.”

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.