Úvod Správy Niké liga PREVIEW: FC DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava

PREVIEW: FC DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava

Belasí sa v nedeľu o 17:30 predstavia v Dunajskej Strede.

Niké liga sa po reprezentačnej prestávke vracia súbojom úradujúceho majstra s vicemajstrom. Slovan sa predstaví v Dunajskej Strede, s ktorou sme v minulom ročníku zviedli úspešnú bitku o titul. Vždy zaujímavý zápas dvoch rivalov sa začína v nedeľu o 17:30.

Priamy prenos vysiela televízia Dajto, resp. streamovacia platforma Voyo.

V neúplnej tabuľke, keď napríklad belasí majú k dobru dve dohrávky, sa stretáva piaty tím so šiestym. Slovan i DAC majú zhodne po osem bodov, v prospech nášho súpera hovorí len o niečo lepšie skóre.

„Vieme, že posledným víťazným zápasom sme v Dunajskej Strede rozhodli o titule. Veľa nám to vtedy ukázalo, čo môže byť v meraní síl medzi rivalmi dôležité. Myslím si, že sa z toho dá sčasti vychádzať, aj keď zajtrajší duel bude mať svoj vlastný príbeh. Oba tímy odvtedy prešli určitými zmenami,“ hovorí asistent trénera Boris Kitka.

Stretnutia medzi belasými a DAC bývajú tesné, často dramatické, s otočkami skóre. Čo by mohlo byť v nedeľu kľúčové? „Budeme klásť dôraz na koncentráciu, aby sme boli mentálne stabilní v prostredí, kde bude mať súper silnú podporu z publika. Potrebujeme sa dobre mentálne pripraviť a zostať koncentrovaní celých 90 minút, aby nám neušli nejaké úseky hry. Dôležitý bude aj vstup, ten chceme určite lepší než minule, keď sme v Dunajskej Strede rýchlo inkasovali. Nesmieme podceniť žiaden detail, ako v príprave, tak aj v samotnom zápase,“ vyhlásil asistent trénera.

Boris Kitka sa vyjadril aj k zdravotnému stavu nášho mužstva pred duelom v Dunajskej Strede. „Vždy sa snažíme byť otvorení o tom, v akom stave sme. Jaromír Zmrhal je v nábehovom tréningu a po individuálnom programe postupne prechádza na časti s mužstvom. Vladimír Weiss ml. rovnako prechádza z individuálneho režimu do častí s tímom, tam je to takisto ešte otázne, či to bude na zajtra, skôr vychádzame, že asi nie. Sharani Zuberu mal tiež zdravotné ťažkosti, počas posledných dvoch dní sa pripája k mužstvu. Tigran Barseghjan mal menšie problémy po poslednom zápase s Podbrezovou, kvôli čomu nebol k dispozícii pre reprezentáciu, už však plnohodnotne trénoval s tímom, bola to skôr záležitosť pár dní.“

Duelom v DAC otvárame nabitý blok zápasov nasledujúci po septembrovej reprezentačnej pauze. Od nedele nás v priebehu desiatich dní čakajú štyri náročné duely – hneď vo štvrtok vyzveme doma Klaksvík v Európskej konferenčnej lige, potom nás čaká doma Žilina a dohrávka v Ružomberku. Aj preto by bolo skvelé načať septembrový program v Niké lige úspešne. Avšak, aj v Dunajskej Strede je po dvoch prehrách po sebe cítiť veľká túžba po priaznivom výsledku. V nedeľu sa bude hrať o veľa.

„Nikdy sme sa prioritne nepozerali na formu či výsledky súpera. Nič vám to neprinesie, neviete to ovplyvniť. Vždy sa v prvom rade zameriavame na seba. Aj my sme v našich zápasoch nie všetko robili správne a je veľa vecí, kde vidíme možnosť sa zlepšovať. Koncentrujeme sa na to, aby naše prvky v defenzíve i ofenzíve lepšie fungovali. Súboje s DAC sú vždy takým derby, majú náboj. Tento zápas je sám o sebe dostatočnou motiváciou pre všetkých zúčastnených. My sa budeme snažiť byť čo najlepšie pripravení po všetkých stránkach a plniť zápasový plán, s ktorým by sme v Dunajskej Strede chceli uspieť,“ uzavrel Boris Kitka.

DAC v lete zrealizoval transfer kanoniera Nikolu Krstoviča do talianskej Serie A, mužstvo opustil aj Zsolt Kalmár, dlhoročný kapitán. Počas leta i v samom závere prestupového okna však na Žitný ostrov prišli zaujímaví hráči – brankár Aleksandar Popovič z Partizanu Belehrad, člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie Christián Herc, venezuelský reprezentant Andrés Romero, útočník Matej Trusa či obranca Márk Csinger, mládežnícky reprezentant Maďarska.

Aktuálna forma

Belasých čaká štrnásty súťažný zápas v ročníku. V poslednom kole pred reprezentačnou prestávkou sme po obrate v nadstavenom čase dosiahli dôležité víťazstvo 3:2 nad Podbrezovou (Barseghjan 2, Kašia) a v stredu sme si v domácom pohári splnili úlohu v Svätom Juri triumfom 7:0 (Križan 3, Malik 2, Strelec, Božík).

DAC zatiaľ odohral deväť súťažných duelov. V kvalifikácii Európskej konferenčnej ligy vypadol na prvej prekážke, gruzínskom Dila Gori (2:1 doma a 0:2 vonku). Bilancia nášho súpera v Niké lige je po šiestich kolách nasledovná: dve víťazstvá, dve remízy a dve prehry pri aktívnom skóre 9:6. Dunajskostredčania v posledných dvoch dueloch prehrali – doma 1:2 s Banskou Bystricou a v Trenčíne 0:1.

Vzájomné zápasy

Bilancia z posledných 10 ligových zápasov medzi Slovanom a DAC je z nášho pohľadu nasledovná: 3 víťazstvá, 5 remíz a 2 prehry, skóre 13:12.

V uplynulom ročníku sa v základnej časti zrodili dve remízy – 1:1 na Tehelnom poli (gól Ramirez) a 1:1 na pôde DAC (Kucka). Oba nadstavbové duely, kľúčové v boji o titul, už patrili nám. V oboch sme otáčali nepriaznivý vývoj – doma z 0:1 na 2:1 (Čavrič, Malik) a v nezabudnuteľnom zápase v Dunajskej Strede sme po inkasovanom góle z úvodu vyhrali po dramatickom priebehu 3:2 (Lovat, Green, Weiss). Bolo to zároveň naše prvé víťazstvo v Dunajskej Strede od júla 2020.

Dôležité informácie

Zápas 7. kola Niké ligy FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava sa začína v nedeľu 17. septembra o 17:30. Duel povedie rozhodcovská trojica Gemzický – Hancko, Poláček, k dispozícii bude aj systém VAR.

Priamy prenos vysiela televízia Dajto, resp. streamovacia platforma Voyo.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Sympatická iniciatíva klubu spoločne so ZVJS.
Na najbližší domáci zápas vás pozývame spolu so spoločnosťou Ticketportal.
Juraj Kucka po zápase v Ružomberku.

Neprehliadnite

Na najbližší domáci zápas vás pozývame spolu so spoločnosťou Ticketportal.
Juraj Kucka po zápase v Ružomberku.
Slovan dostal ďalších 206 vstupeniek navyše

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.