Úvod Správy Juniori Belasí mladíci statočne vzdorovali lídrovi

Belasí mladíci statočne vzdorovali lídrovi

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - KFC Komárno 1:3.

Belasá juniorka v 8. kole II. ligy vyzvala KFC Komárno, lídra súťaže a tím, ktorý zatiaľ nestratil ani bod. Naši mladíci statočne vzdorovali a krátko po prestávke vyrovnali skóre, napokon však prehrali 1:3.

Zverenci Vladimíra Gálu opäť nastúpili s veľmi nízkym vekovým priemerom mužstva, no odhodlaní rozdať si to s favoritom. V prvom polčase padol jediný gól, žiaľ, do našej siete. Komárno udrelo zo štandardnej situácie po tom, ako Ganbold hlavičkoval do siete – 0:1.

Belasí, ktorých doplnil aj navrátilec Marek Rigo, sa krátko po prestávke dočkali vyrovnania. Martin Mišovič sa pekne uvoľnil a nacentroval do stredu šestnástky, odkiaľ sa Martin Kušnír hlavou nemýlil – 1:1. Nerozhodný stav vydržal do 63. minúty. Čerstvý Tóth opäť po centri z rohu hlavou prekonal Hrdinu a hostia znovu viedli – 1:2. Belasí vrhli sily do útoku a boli blízko vyrovnania. Kušnírov priamy kop z dobrej pozície totiž brankár vyrazil pred seba, odkiaľ Kramár dorážal, no obrancovia zblokovali jeho potenciálne gólovú strelu. Snaha belasých nestačila, naopak, hostia ešte v závere skórovali do otvorenej obrany.

Komárno je teda naďalej prvé a stopercentné, belasí sú v neúplnej tabuľke siedmi so ziskom 11 bodov. Naši juniori sa najbližšie predstavia na pôde rezervy MŠK Žilina, kde sa bude hrať v nedeľu 24. septembra o 10:30.

„Aj napriek prehre s lídrom súťaže sme dnes podali náš zatiaľ najlepší výkon. Zápas bol úplne vyrovnaný. Myslím si, že rozhodla hráčska skúsenosť na strane Komárna. My sme nezvládli dve štandardné situácie. Mali sme dostatok šancí, aby sme dali viac než jeden gól. V závere sme už hrali vabank, na tomto výkone však chceme stavať. Akurát musíme odstrániť naivné chyby,“ zhodnotil tréner Vladimír Gála.

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - KFC Komárno 1:3 (0:1)

Góly: 49. Kušnír – 40. Ganbold, 64. G. Tóth, 90. Ožvolda

Žlté karty: 47. Pastorek, 50. Bayemi, 74. Šmehyl (všetci Komárno)

Rozhodovali: Libiak – Čajka, Železňák

Návšteva: 221 divákov

Slovan: Hrdina – Kramár (81. Tóth), D. Murár (90. Baláž), Marušin, Hornyák – Habodasz, Koseček (72. Isaac) – Kušnír (81. Maroš), Rigo, Mišovič – Božík (72. Spáčil)

Komárno: Dlubáč – Šmehyl (77. Adamec), Špiriak, M. Šimko, Horodník, Ožvolda, T. Németh, Ganbold, Cagáň (20. S. Magda, 46. Pastorek), Bayemi (77. Adayilo), Voleský (61. G. Tóth)

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - Spartak Myjava 1:3.
Belasí sa v nedeľu o 17:30 predstavia v Dunajskej Strede.