Úvod Správy Na ťažkom teréne to lepšie nešlo

Na ťažkom teréne to lepšie nešlo

Marián Had zažil v Košiciach úspešný návrat do zostavy majstra.

Slovan má za sebou úspešné vystúpenie v Košiciach, no jednogólový triumf sa na východe nerodil ani zďaleka ľahko. Belasí stále nepredvádzajú hru podobnú zimnej príprave. V značnej miere to však závisí aj od pripravenosti plochy.

„Bol to ťažký zápas. Najťažšie sa hrá proti súperovi, ktorý celý čas bráni a my si musíme vytvárať šance. Našťastie to pre nás dopadlo dobre a odviezli sme si plný bodový zisk,“ povedal po súboji s Košicami Marián Had.

Aj hráči v belasom drese si uvedomujú, že na niektorých herných činnostiach ešte treba popracovať. Podmienky však ešte zďaleka nie sú ideálne. „Vo futbale to tak chodí. My sme sa museli snažiť a tvoriť, súper nemal čo stratiť. Ťažko povedať, či sa na danom teréne vôbec dal hrať futbal,“ vyjadril sa Had a na margo košického výkonu doložil: „Hrajú v podstate technický futbal. Museli sme vychádzať zo zabezpečenej obrany, no našťastie sa nám podarilo zvíťaziť.“

Slovan zrejme nabudila i dvojgólová prehra v Senici. Pohárový výkon mal ďaleko od optima. „Každá prehra mrzí, zvlášť takáto. Do hry sme dali v nedeľu o trochu viac agresivity, náš herný prejav bol o čosi lepší. Ale ako som už povedal, na danom teréne sa futbal veľmi hrať nedal,“ myslí si bratislavský obranca.

Marián Had vystužil zadné rady Slovana po dlhšom hernom výpadku. Tvrdí, že už je pripravený mužstvu pomôcť. „Cítim sa už lepšie, no chýba mi ešte zápasová prax. Verím, že sa to časom bude iba zlepšovať. S novovytvorenou obranou sa mi hralo dobre. Ja si zvyknem na každého,“ zakončil rodák z Kraľovian.

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Belasí sa v piatok o 17:00 predstavia v Zlatých Moravciach.
Poznáme nášho súpera v osemfinále Slovnaft Cupu.

Neprehliadnite

ŠK Slovan v piatom hracom dni Európskej konferenčnej ligy UEFA remizoval s PAOK FC 0:0. V tabuľke F-skupiny máme 8 bodov, a sme na druhom mieste vďaka lepšiemu skóre práve pred PAOK. V poslednom kole sa predstavíme 9. decembra o 21:00 na ihrisku FC Kodaň, ktorý je už istým postupujúcim z prvého miesta s 12 bodmi. PAOK doma v poslednom kole vyzve Lincoln.
Belasí sa predstavia v Kodani 9. decembra o 21:00.
Slovan privíta PAOK FC vo štvrtok 25. novembra o 18:45.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.