Úvod Správy Slovnaft Cup Hladký pohárový postup

Hladký pohárový postup

ŠK Svätý Jur – ŠK Slovan Bratislava 0:7.

ŠK Slovan v 2. kole Slovnaft Cupu zvíťazil v Svätom Jure vysoko 7:0. Belasí sa v ďalšom kole predstavia na ihrisku Serede. Najbližšie nás však čaká zápas Niké ligy v Dunajskej Strede, kde budeme hrať v nedeľu 17. septembra o 17:30.

Belasí nastúpili do zápasu bez reprezentantov, na lavičke náhradníkov boli pripravení aj mladíci Božík a Mišovič z juniorky. Naše mužstvo malo ideálny vstup do zápasu. Neuplynuli ani štyri minúty, a už sme viedli. Strelec si našiel loptu od Čavriča a jeho hlavička aj s prispením pravej žrde skončila v sieti – 0:1. Nasledovali ďalšie šance na zvýšenie náskoku, no domáci aj vďaka brankárovi Jurčíkovi odolávali. Z vyloženej pozície zoči-voči Čavrič neuspel, a neujali sa ani ďalšie naše dobré akcie so zakončením. Belasí predsa len ešte raz do prestávky skórovali, Križan hlavičkou trafil k žrdi – 0:2.

Vladimír Weiss st. cez prestávku dvakrát striedal, Čavriča s Toličom nahradili debutant Mišovič a Kankava. V druhom polčase prišli ďalšie naše góly. Po druhýkrát v zápase skóroval Križan, znovu hlavou po centri od Agba – 0:3. Zakrátko sa dočkal aj Malik, keď zužitkoval spätnú prihrávku od Mišoviča – 0:4. Malik o pár okamihov neskôr parádne trafil spoza šestnástky a viedli sme o päť gólov. Do hry prišiel aj ďalší mladík Božík, ktorý dal po prihrávke Mišoviča šiesty gól belasých. V samom závere ešte Križan zblízka po priťuknutí od Wimmera zavŕšil svoj hetrik - 0:7. Naše mužstvo si zápas v pokoji dohralo a dosiahlo hladký postup do ďalšieho kola.

ŠK Svätý Jur – ŠK Slovan Bratislava 0:7 (0:2)

Góly: 4. Strelec, 45., 55. a 87. Križan, 61. a 69. Malik, 74. Božík

Bez kariet

Rozhodovali: Marsal – Zemko, Borsányi

Návšteva: 1354 divákov

Svätý Jur: Jurčík – Kaufmann (70. Brejcha), Poľa (76. Schmögner), Ozoemenna, Baďura – Ogudu, Fronc – Nlebedim (76. Chrappa), Meszároš (59. Basár), Opaleye – Kocian (59. Oravec)

Slovan: Trnovský – Pauschek (57. Božík), Križan, Wimmer, Vojtko – Agbo – Lichý, Tolič (46. Mišovič) – Strelec (62. Lovat), Čavrič (46. Kankava), Malik (70. Savvidis)

Juraj Kucka o svojej rekonvalescencii po zranení.