Úvod Správy Európska liga Na čo sa môžeme tešiť v Európskej konferenčnej lige?

Na čo sa môžeme tešiť v Európskej konferenčnej lige?

Už čoskoro sa začína skupinová fáza Európskej konferenčnej ligy UEFA.

Po štvrtýkrát za päť rokov od otvorenia štadióna sa na Tehelnom poli bude hrať skupinová fáza európskeho pohára. Bratislava opäť zažije čaro európskych futbalových večerov a veríme, že vy pri tom nebudete chýbať, pretože práve vy vnášate na štadión tú skutočnú atmosféru. Na čo sa môžeme tešiť v Európskej konferenčnej lige UEFA?

1. Čaro štvrtkových večerov

Zápasy v skupinovej fáze sú jednoducho niečím iné. Náš štadión, na ktorom dominujú klubové farby, sa na pár dní trochu zmení. V rámci brandingu súťaže totiž pribudnú zeleno-čierne farby Európskej konferenčnej ligy spolu s reklamami partnerov tejto súťaže. A predovšetkým – pred zápasom si budete môcť opäť vypočuť jedinečnú a energickú zvučku najmladšej pohárovej súťaže. Všetky naše domáce stretnutia sa začínajú o 21:00, pričom o výkopoch rozhoduje UEFA ako riadiaci orgán súťaže.

2. Francúzsky majster spred dvoch rokov

Keď niekto vyhrá prestížnu Ligue 1, a to ešte v konkurencii hviezdami nabitého PSG, tak je to naozaj meno. Na Tehelné pole príde 9. novembra francúzsky tím LOSC Lille, papierovo najväčší favorit skupiny. Lille v sezóne 2020/21 vyhral Ligue 1 a v kádri má aj teraz viaceré hviezdy. Po tom, ako sme u nás privítali kluby ako Wolverhampton, Besiktas, PAOK, Bazilej či Braga, sa môžeme tešiť na ďalšiu veľkú európsku značku.

3. Hviezdny Jonathan David na Tehelnom poli

Azda najväčšou osobnosťou v kádri Lille je útočník Jonathan David, ktorý má na Transfermarkete cenovku 60 miliónov eur a prakticky neustále je spájaný so záujmom z najužšej európskej špičky. David dal v minulej sezóne Ligue 1 neuveriteľných 24 gólov. Hral aj na posledných majstrovstvách sveta v Katare, kde bol spoluhráčom nášho Milana Borjana vo výbere Kanady. Samozrejme, Lille nie je ´len´ o Jonathanovi Davidovi, kvalitu nájdeme na všetkých postoch. V lete do tímu pribudol obranca Samuel Umtiti, ktorý hral za FC Barcelona. Veľkým prísľubom je mladý Islanďan Hákon Arnar Haraldsson, toho si môžeme pamätať z našej konfrontácie s FC Kodaň z Európskej konferenčnej ligy 2021/22.

4. Špecifická Olimpija

V záverečnom domácom zápase, 14. decembra, vyzveme Olimpiju Ľubľana, slovinského majstra. S týmto súperom sa spája viacero zaujímavostí. Veď s Olimpijou sme sa nedávno stretli v letnej príprave, keď sme zvíťazili 2:1. Špecifické to bude pre Kenana Bajriča, ktorý v tomto klube vyrastal. A práve z Olimpije k nám prestúpil. Odchovancom Olimpije zároveň nebol nikto iný než Andraž Šporar, ktorý z hlavného mesta Slovinska šiel do FC Bazilej, a odtiaľ k nám.

5. Šanca na športové meranie síl

Prvým súperom v skupine, ktorého vyzveme už 21. septembra, bude KÍ Klaksvík, majster Faerských ostrovov. Klaksvík v predkolách šokoval Ferencváros i švédsky Häcken, a dosiahol na historickú účasť v skupinovej fáze európskej pohárovej súťaže. Na tohto súpera nemáme dobré spomienky z leta 2020, keď sme pre známe okolnosti týkajúce sa karantény pre našich hráčov nemohli na Faerských ostrovoch odohrať kvalifikačný duel Ligy majstrov. Určite sa k tejto téme netreba príliš vracať, no tešíme sa, že teraz si to môžeme s Klaksvíkom rozdať na ihrisku.  

Zvýhodnená balíková vstupenka na domáce zápasy Európskej konferenčnej ligy je naďalej v predaji online na https://ticketmedia.sk/performance/1451/SK-SLOVAN-BALIKOVA-VSTUPENKA-EUROPSKA-KONFERENCNA-LIGA-UEFA-2023-2024

Slovan TV
Aktuálne novinky
Lukáš Pauschek oslávil 31. narodeniny víťazstvom a ´takmer-gólom´.
Názory trénerov po zápase 17. kola Niké ligy FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava (0:6).
FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 0:6.

Neprehliadnite

Ideálny vianočný darček pre každého slovanistu.
ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.
ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille 1:1.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.