Úvod Správy Juniori Belasá juniorka remizovala na pôde ašpiranta na postup

Belasá juniorka remizovala na pôde ašpiranta na postup

1. FC Tatran Prešov – ŠK Slovan Bratislava ´B´ 0:0.

Belasá juniorka v siedmom kole II. ligy remizovala na pôde Tatrana Prešov 0:0. Naši mladíci výborne vzdorovali favorizovanému súperovi a z východu Slovenska si odviezli veľmi cenný bod.

Zverenci Vladimíra Gálu nastúpili opäť s veľmi nízkym vekovým priemerom, ako striedajúci hráč naskočil aj Tomáš Balko z nášho dorastu. Druhý zápas po návrate po zranení odchytal Martin Trnovský, ktorý viackrát podržal belasých.

Tí veľmi dobre vzdorovali favoritovi a dokázali si vypracovať aj dobré gólové šance. V tej najväčšej sa Elvis Akpooghene Isaac rútil v druhom polčase sám na brankára, ktorého žiaľ nedokázal prekonať. Svoje príležitosti mali aj Prešovčania, Trnovský musel v prvom polčase riešiť dve veľmi nebezpečné situácie pred svojou bránou. Tatran sa v závere snažil pritlačiť, no belasí to zvládli a získali veľmi cenný bod.

Belasí sú v priebežnom poradí na šiestom mieste, na konte majú 11 bodov. Najbližšie sa predstavia doma, keď privítajú KFC Komárno, lídra súťaže. Hrať sa bude v sobotu 16. septembra o 10:30 na Pasienkoch.

„Po minulotýždňovej facke od Liptovského Mikuláša sme sa dnes zomkli k výbornému výkonu celého tímu. Aj napriek hernej kvalite Prešova sme boli po celý čas výborne organizovaní a konečne sme hrali vo vyššom tempe. Výborne sme zvládali osobné súboje, v ktorých sme vôbec nezaostávali. V prvom polčase nás dvomi skvelými zákrokmi podržal Trnovský. To boli jediné väčšie šance Prešova. Na začiatku druhého polčasu sa Isaac rútil sám na bránu, žiaľ, nedal, pri druhej veľkej šanci po rohu Murár rovnako neuspel. Záver sme už vďaka veľkej bojovnosti ustáli. Myslím si, že remíza bola spravodlivá. Po minulom týždni, keď som bol veľmi sklamaný z nášho výkonu, sa dnes všetci hráči oddali a podali skvelý, bojovný, výkon. Nebudem chváliť individuality, no dnes sme opäť dali príležitosť ďalšiemu dorastencovi Balkovi, preto ktorého je to znovu niečo nové. Veľmi sa tešíme z tohto získaného bodu,“ povedal tréner Vladimír Gála.

1. FC Tatran Prešov – ŠK Slovan Bratislava ´B´ 0:0 – hrali v Ličartovciach

Žlté karty: 50. Baran, 53. Sokol, 63. Keresteš – 13. Szalma

Rozhodovali: Valent – Hrobárik, Poracký

Návšteva: 687 divákov

Prešov: Kučinskij – Popovič, Keresteš (74. Gáll), Petko, Baran, Bobrovský (55. Diao), Milunovič, Gladiš, P. Šimko, Dolný, Sokol (86. Župa)

Slovan: Trnovský – Mičák (72. Kramár), Murár, Marušin, Szalma – Habodasz (83. Benko), Hornyák – Spáčil (67. Balko), Kušnír, Božík (83. Baláž) – Isaac (72. Koseček)

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - Spartak Myjava 1:3.
Belasí sa v nedeľu o 17:30 predstavia v Dunajskej Strede.