Úvod Správy Mládež Belasá mládež: Dorastenci stopercentní so Žilinou, žiaci s Dunajskou Stredou

Belasá mládež: Dorastenci stopercentní so Žilinou, žiaci s Dunajskou Stredou

Prehľad výsledkov mládeže.

Aj počas uplynulého týždňa a víkendu boli v akcii naše mládežnícke výbery. Dorastenci si zmerali sily so Žilinou, žiacke výbery si zahrali s Dunajskou Stredou.

Starší dorastenci odohrali vždy náročný duel na umelej tráve v Žiline. Belasí po bezgólovom prvom polčase dvakrát gólovo udreli v rozmedzí 54. – 60. minúty, keď skórovali Vladyslav Bezghuba a Samuel Noel Murár. Žilinčania síce ešte znížili, no belasí si víťazstvo vziať nenechali a spod Dubňa si odviezli cenné tri body. Naša U19 je po štyroch kolách stále stopercentná a s 12 bodmi vedie ligovú súťaž.

Mladší dorast do 17 rokov (U17) odohral doma poriadne dramatický duel so Žilinou. Góly taktiež padali v druhom polčase. Peter Holocsy poslal slovanistov do vedenia, no hostia odpovedali a vyrovnali. Keď sa už zdalo, že body sa budú deliť, tak Adam Canolli v samom závere skóroval a dal na konečných 2:1. Na čele I. ligy kategórie U17 je päť tímov s 9 bodmi, medzi týmito mužstvami sú aj belasí.

V zápase belasej U16 so Žilinou padol jediný gól už v prvom polčase. Na našu radosť sa oň postarali slovanisti, a to už v 24. minúte, keď sa presadil Filip Rajčan. Zverenci Attilu Illésa tak dosiahli cenné domáce víťazstvo nad Žilinčanmi a v tabuľke sú s 9 bodmi druhí len o skóre.

Starší žiaci cestovali do Dunajskej Stredy, kde odohrali výborné zápasy. Starší žiaci do 15 rokov (U15) nadelili DAC deväť presných zásahov a sami žiaden neinkasovali. Rovnako výborne si počínala naša U14, ktorá na Žitnom ostrove zvíťazila 4:0.

Prehľad výsledkov belasej mládeže

Slovan U19 – I. liga starších dorastencov

4. kolo

MŠK Žilina – ŠK Slovan 1:2 (0:0) – Bezghuba, S. N. Murár

Zostava Slovana: Spišák – Spišiak, Tománek, Bezghuba, R. Slovák, Denko, Marko, S. N. Murár (83. Schmidt), J. Šalkovič (90. Fronko), Balko (90. S. Dornai), Ivanics (83. Hreha)

Michal Suchomel, tréner U19: „Vo veľmi dobrom zápase sme zvíťazili 2:1. Pochvala patrí chlapcom za prístup i herný prejav, aj keď nie vždy so správnym riešením herných situácií. Ukázali sme dobrú organizáciu hry, psychickú odolnosť s disciplínou v náročnom prostredí.“

Slovan U17 – I. liga mladších dorastencov

4. kolo

ŠK Slovan – MŠK Žilina 2:1 (0:0) – Holocsy, Canolli

Zostava Slovana: Malovec – Polakovič, Horváth, Dom. Balog, Švec, Gendiar (80. Kireth), Holocsy, Mateáš (69. Canolli), Veľký (80. Kodhaj), Rúsek (59. Drobný), Jarošinec (69. Kotúček)

Marián Bochnovič, tréner U17: „Zápas s lídrom tabuľky mal vyrovnaný priebeh. V prvom polčase mala Žilina viac loptu na kopačkách. My sme sa snažili kompaktne brániť a vyrážať do rýchlych kontier, čo sa nám v prvom polčase nedarilo. Druhý polčas sa hra v útočnej fáze zlepšila, začali sme byť nebezpečnejší. Dali sme úvodný gól po peknej strele kapitána Holocsyho z hranice šestnástky. Súper vyrovnal po centrovanej lopte, keď sme neustrážili priestor na zadnej žrdi .Zápas rozhodla akcia v poslednej minúte. Polakovič pekne potiahol loptu a prihral Canollimu, ktorý sa pekne uvoľnil v šestnástke súpera a nechytateľne zakončil k žrdi. Hráčov musím pochváliť za prístup a nasadenie v zápase.“

Slovan U16 – I. liga mladších dorastencov

4. kolo

ŠK Slovan – MŠK Žilina 1:0 (1:0) - Rajčan

Zostava Slovana: Gramblička – Richter, Botka, Víg, Palider, L. Šalkovič, Pomšahár (77. Féder), Rajčan, Danchuk (80. Šimlovič), Lukáček (67. Halla), Novák

Attila Illés, tréner U16: „Z pohľadu výkonov sme dnes videli dva rozdielne polčasy. V prvom polčase sme podali veľmi dobré výkony a herne to bolo v poriadku. V druhom polčase sa nám už tak nedarilo a veľakrát sme zbytočne darovali loptu súperovi. Z pohľadu nasadenia a bojovnosti chalani si dnes chalani zaslúžia veľkú pochvalu.“

Slovan U15 – I. liga starších žiakov; skupina západ

3. kolo

DAC Dunajská Streda – ŠK Slovan 0:9 (0:6) – Hofstädter 3, Štepanovský 2, Listmajer 2, Šimek, Vician

Zostava Slovana: Huber – Berko (50. Opanasenko), Mich. Hacker, Zavora (63. Vrána), Dopirak, T. Marcelli (55. Vnenčák), Šimek, Hofstädter (63. Gjakova), Štepanovský, Tomáško (50. Vician), Listmajer (55. Ricotti)

Patrik Lipnický, tréner U15: „Výsledok hovorí celkom jasne, v zápase sme mali veľa dobrých vecí. Súpera sme prevýšili v podstatne vo všetkom, celkom dobre sme pracovali v ofenzíve aj v defenzíve. V žiadnom prípade však výsledok nepreceňujeme, priestoru na zlepšovanie je vždy dosť.“

Slovan U14 – I. liga starších žiakov; skupina západ

3. kolo

DAC Dunajská Streda – ŠK Slovan 0:4 (0:3) – Lembakoali 2, Bálint, Šmida

Zostava Slovana: Drkusic – Bálint, Petro (45. Barczi), Lukáč, Horka (45. Grožaj), Ružiak, Ščibrány, Žofčák (60. Čahoj), Humolli (36. Lányi), Lembakoali (50. Sobolovský), Šmida

Michal Polčic, tréner U14: „Odohrali sme veľmi dobrý zápas. Od začiatku sme boli viac na lopte, dobre kombinovali a často sa dostávali do nebezpečných situácii. Strelili sme štyri pekné góly a zaslúžene vyhrali. Teší nás zlepšený výkon, na ktorý budeme chcieť v ďalších zápasoch nadviazať.“

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.