Úvod Správy Niké liga Kašia: Som fakt rád, že sme to otočili

Kašia: Som fakt rád, že sme to otočili

Guram Kašia po víťazstve nad Podbrezovou.

Bol to jeden z najbláznivejších záverov, aké sme na novom Tehelnom poli zažili. Belasí ešte počas prvej nadstavenej minúty zo štyroch prehrávali s Podbrezovou 1:2. Na konci sa však tešili z víťazstva 3:2 a mimoriadne dôležitých troch bodov do tabuľky Niké ligy.

Naše mužstvo viedol s kapitánskou páskou Guram Kašia, ktorý hlavičkou po centri Lucasa Lovata vyrovnával v nadstavení na 2:2. Podobne ako minulý rok s Pjunikom, aj teraz práve Guram zavelil k víťaznému obratu v závere.

„Som veľmi rád, že sme vyhrali. Potrebovali sme zareagovať na poslednú prehru na Cypre. Boli sme veľmi blízko k ďalšej prehre, no v priebehu pár minút sme to kompletne otočili v náš prospech. Sme fakt šťastní. Celkovo si však musíme počínať lepšie,“ povedal Guram Kašia.

Zaujímavou rečou hovoria po nedeli štatistiky. Držanie lopty síce bolo na strane Podbrezovej (pomer 46 % k 54 %), z pohľadu streleckých pokusov i počtu šancí však boli aktívnejší belasí. Na strely celkom to bolo 18:15 v náš prospech, na strely do priestoru brány 8:7 pre nás.

Dlho sme viedli, no v úseku 78. – 87. minúty sme dvakrát inkasovali. „Za stavu 1:0 sme mali dve tutovky. Nevyužili sme ich a povestná karma nás za to potrestala. Podbrezová udrela z dvoch malých šancí, bola veľmi efektívna. My sme na konci ukázali dobrú mentalitu a získali sme tri body,“ vyhlásil 36-ročný Gruzínec.

Belasí opäť ukázali, aký vie byť futbal krásny. Nepriaznivé skóre 1:2 zmenili v priebehu pár okamihov v nadstavenom čase na 3:2 v náš prospech. Toto víťazstvo je dôležité nielen z pohľadu Niké ligy. „Môžeme na ňom stavať smerom do ďalších zápasov,“ hovorí náš obranca.

Guram Kašia pochopiteľne dostal od novinárov otázku, ako vnímal reakcie fanúšikov počas zápasu i po jeho skončení, keď sa hráči vrátili späť na ihrisko smerom k C-sektoru. „Ľudia boli frustrovaní, čo sa dá pochopiť, pretože sme utrpeli veľkú prehru vo veľkom zápase. Frustráciu som cítil aj cez zápas, bolo tam veľa piskotu. Aj napriek víťazstvu prejavili fanúšikovia nespokojnosť, ktorú nám vyjadrili. My sme im povedali niečo späť a verím, že to bude okej pre obe strany. Na konci sme si predsa len zatlieskali, čo dúfam znamená, že sme si to urovnali. Aj takéto veci sa občas stávajú, verím, že toto bolo poslednýkrát, keď boli ľudia kvôli nám nespokojní.“ 

Opäť sa potvrdilo, že zápasy Slovana s Podbrezovou majú potrebnú ´šťavu´ i grády, a znovu to bolo dramatické až do konca. Belasí v tabuľke Niké ligy poskočili na šieste miesto, pričom máme ešte dve dohrávky k dobru.

„Podbrezová je úžasné mužstvo. Je to môj obľúbený súper v lige, pretože hrá fakt dobrý futbal, vidno, že sú dlho pokope a majú svoj systém. Patrí im moje uznanie. Veľmi sa mi páči spôsob, akým hrajú,“ ocenil Guram kvality nášho protivníka.

Náš obranca bude mať ako kapitán gruzínskeho národného tímu reprezentačné povinnosti. Gruzíncov v piatok čaká duel so Španielskom, následne sa predstavia v Nórsku. „Teším sa do reprezentácie. Odchádzam s dobrou náladou, dal som gól, čo sa tiež nestáva tak často (úsmev). Dosiahli sme fakt dobré a dôležité víťazstvo,“ uzavrel Guram Kašia.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Kemp sa uskutoční 1. – 5. júla 2024 vo futbalovom areáli Akadémie ŠK Slovan Bratislava.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Na otvorení sa zúčastnili ôsmi naši hráči i funkcionári.

Neprehliadnite

Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Pozývame vás na Tehelné pole.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.