Úvod Správy Prvý ligový

Prvý ligový

Karol Mészaros sa dostáva do povedomia futbalovej verejnosti čoraz výraznejšie a jeho prvý ligový gól mu v tom určite iba pomôže.

Slovan zvíťazil na ihrisku Košíc v 21.kole Corgoň ligy najtesnejším možným rozdielom. O výhru sa postaral najmladší člen kolektívu Karol Mészaros. Bratislavský odchovanec sa dostáva do povedomia futbalovej verejnosti čoraz výraznejšie a jeho prvý ligový gól mu v tom určite iba pomôže.

„Bola to už moja tretia strela v zápase - pri prvých dvoch pokusoch sa mi to nepodarilo, do tretice mi to tam napokon padlo. Som veľmi šťastný, že som tento zápas rozhodol a domov sme si odviezli tri body,“ povedala mladá nádej bratislavského klubu a dodala: „Nečakal som, že gól príde už tak skoro. Na druhej strane som ale dúfal, že do konca jarnej časti by mi mohlo niečo padnúť. Som ofenzívny hráč a góly som strieľal aj v doraste, takže som dúfal, že sa to podarí."

Mladému útočníkovi sa už v seniorskej kategórii podarilo niekoľko gólov vsietiť. Všetky však zatiaľ padli v zimnej príprave. Tento raz to bolo o inom.

„Bol to naozaj krásny pocit. Gól by som chcel venovať svojej rodine, frajerke a vôbec všetkým, ktorí sa zaslúžili o to, že môžem trénovať s prvým mužstvom. Som o to šťastnejší, že môj gól rozhodol zápas. Keď sa lopta dostala do brány, veril som, že bez bodov už z Košíc neodídeme,“ vyjadril sa Mészaros.

Bodovo, no nie optimálne

Výkon Slovana na košickom trávniku mal ďaleko od chvály. Mužstvo si nevedelo vypracovať výraznejšie šance, kombinácia viazla. Jediný presný zásah bol v podstate vykúpením trápiaceho sa majstra.

„Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. Čakali sme, že zvíťazí ten, kto bude viac makať a viac sa snažiť. Terén je ťažký, jarná časť sa iba začína. Kto chce vyhrať titul, musí pracovať naplno,“ myslí si osemnásťročný útočník v bratislavskej šatni a doložil: „Poznáme hru Košíc a očakávali sme od nich tvrdý, bojovný futbal. Uvedomovali sme si, že iná cesta ako bojovnosť nemohla na danom teréne sláviť úspech. Košice nikdy nohu zo súboja nestiahnu a vždy hrajú na doraz. Počítajú sa body a to je najdôležitejšie.“

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Belasí sa v piatok o 17:00 predstavia v Zlatých Moravciach.
Poznáme nášho súpera v osemfinále Slovnaft Cupu.

Neprehliadnite

ŠK Slovan v piatom hracom dni Európskej konferenčnej ligy UEFA remizoval s PAOK FC 0:0. V tabuľke F-skupiny máme 8 bodov, a sme na druhom mieste vďaka lepšiemu skóre práve pred PAOK. V poslednom kole sa predstavíme 9. decembra o 21:00 na ihrisku FC Kodaň, ktorý je už istým postupujúcim z prvého miesta s 12 bodmi. PAOK doma v poslednom kole vyzve Lincoln.
Belasí sa predstavia v Kodani 9. decembra o 21:00.
Slovan privíta PAOK FC vo štvrtok 25. novembra o 18:45.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.