Úvod Správy Európska liga V A-skupine s LOSC Lille, Olimpijou Ľubľana a Klaksvíkom

V A-skupine s LOSC Lille, Olimpijou Ľubľana a Klaksvíkom

Poznáme žreb v Európskej konferenčnej lige UEFA.

ŠK Slovan sa v A-skupine Európskej konferenčnej ligy stretne s francúzskym LOSC Lille, slovinskou NK Olimpija Ľubľana a KÍ Klaksvík z Faerských ostrovov. Rozhodol o tom dnešný žreb v Monaku. 

Na program zápasov si ešte musíme počkať po potvrdení zo strany UEFA. Hracie termíny v skupinovej fáze sú stanovené na 21. septembra5. októbra26. októbra9. novembra30. novembra14. decembra

Z prvého koša bol vyžrebovaný LOSC Lille, štvornásobný francúzsky majster. Lille naposledy ovládol Ligue 1 v sezóne 2020/21. V uplynulom ročníku skončil na piatom mieste. Bol priamo nasadený do play-off Európskej konferenčnej ligy, v ktorom vyradil Rijeku po výsledkoch 2:1 doma a 1:1 po predĺžení vonku. 

Súperom z tretieho výkonnostného koša je NK Olimpija Ľubľana, úradujúci slovinský majster. Olimpija má vo vitríne celkom 7 majstrovských titulov. Tohtoročnú európsku cestu začínala v kvalifikácii Ligy majstrov, v ktorej vyradila lotyšskú Valmieru i bulharský Ludogorec (1:1 vonku a 2:1 doma). V treťom kole nestačila na Galatasaray (0:3 doma a 0:1 vonku), v play-off Európskej ligy ju ďalej nepustil Karabach (0:2 doma a 1:1 vonku).

Štvrtým súperom je KÍ Klaksvík, majster z Faerských ostrovov. S Klaksvíkom sme sa mali stretnúť v kvalifikácii Ligy majstrov pred tromi rokmi, no žiaľ, kvôli známym okolnostiam a karanténe sme zápas nemohli odohrať a bol skontumovaný v náš neprospech. Klaksvík dosiahol historicky prvú účasť klubu z Faerských ostrovov v skupinovej fáze európskeho pohára. V kvalifikácii Ligy majstrov šokoval Ferencváros (0:0 doma a 3:0 vonku), následne prešiel aj cez švédsky Häcken (0:0 doma a 4:3 po penaltách vonku). Klaksvík následne tesne nestačil na nórske Molde (2:1 doma a 0:2 po predĺžení vonku), a v play-off ani na Šeriff (1:1 doma a 1:2 vonku). 

„Je to žreb, ktorý sa nedá ovplyvniť. Favoritom bude Lille, klub zo špičkovej francúzskej ligy a ťažký súper. S ostatnými si to musíme rozdať. Verím, že budeme konkurencieschopní a budeme sa biť o postup, no rovnako rozmýšľajú aj ostatné tímy. Na papieri to možno vyzerá ľahko, avšak Klaksvík vyradil Ferencváros, s Ľubľanou zase máme skúsenosť z prípravy. Je to dobrá skupina, tešíme sa na ňu. Verím, že štadión bude znovu zaplnený a ľudia nás podporia tak ako doteraz, aj keď, samozrejme, so včerajším sklamaním...Ale to je život, futbal, uvidíme, čo nám skupina prinesie. Musíme sa dať dokopy, už na nedeľu, čaká nás ťažký duel s Podbrezovou. Pôjdeme od zápasu k zápasu, bude to nahustené. Tretí rok po sebe hráme Európsku konferenčnú ligu, myslím si, že pre mužstvo i klub je to dobrá súťaž. Uvidíme, na čo v nej máme," zhodnotil žreb hlavný tréner Vladimír Weiss st.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Sympatická iniciatíva klubu spoločne so ZVJS.
Na najbližší domáci zápas vás pozývame spolu so spoločnosťou Ticketportal.
Juraj Kucka po zápase v Ružomberku.

Neprehliadnite

Na najbližší domáci zápas vás pozývame spolu so spoločnosťou Ticketportal.
Juraj Kucka po zápase v Ružomberku.
Slovan dostal ďalších 206 vstupeniek navyše

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.