Úvod Správy Európska liga Odveta v Limassole nám vôbec nevyšla

Odveta v Limassole nám vôbec nevyšla

Aris Limassol FC – ŠK Slovan Bratislava 6:2.

ŠK Slovan v odvete play-off Európskej ligy UEFA 2023/24 prehral na pôde Arisu Limassol 2:6. Belasí tak budú hrať skupinovú fázu Európskej konferenčnej ligy, súperov spoznáme na piatkovom žrebe, ktorý sa uskutoční o 14:30 v Nyone.

Belasí nastúpili oproti duelu v Bratislave s jednou zmenou, namiesto Malika začal Sharani. Na lavičke bol už pripravený Čavrič, zo zdravotných príčin chýbal kapitán Weiss. Naše mužstvo malo aktívny vstup do stretnutia. Sharani po Toličovom centri na dvakrát nedotlačil loptu do brány, a Strelcovu strelu po zemi Vaná chytil. Po sľubnom úvode však začali preberať opraty do rúk domáci. Tí v rozmedzí 6. – 10. min vyslali tri nebezpečné strelecké pokusy, pri ktorých Borjan podržal belasých. Keď sa už zdalo, že ustojíme úvodný tlak Arisu, prišla 21. min a prvý inkasovaný gól. Gomis si našiel center na zadnej žrdi a skóroval – 1:0. V tejto chvíli by sa predlžovalo. V 24. min však už Aris získal výhodu, keď Szöke zvýšil na 2:0. Slovanisti sa museli otriasť z dvoch úderov a vrátiť sa do hry. Podarilo sa im to v 37. min po veľmi peknej akcii. Kucka našiel kolmicou Strelca, ktorý s prehľadom prehodil brankára a znížil – 2:1. V danom stave by sa opäť predlžovalo. Strelec mal o dve minúty ďalšiu šancu, jeho krížna strela šla vedľa. Záver 6-minútového nadstavenia priniesol ďalší tvrdý direkt, a to rovno do šatne. Po poslednej akcii prvého dejstva a centri z rohu Gomis trafil hlavou k žrdi, Aris znovu viedol o dva góly – 3:1.

Druhý polčas sme otvorili našou veľkou šancou. Strelec potiahol stredom a dal Blackmanovi, ktorý ešte našiel pred bránou Sharaniho. Ten zakončil z veľmi dobrej pozície, no Vaná zasiahol. O tri minúty platilo ´nedáš – dostaneš´ a inkasovali sme štvrtýkrát. Gomis zavŕšil hetrik, keď dorazil do siete loptu odrazenú od brvna – 4:1. Belasí zakrátko trikrát striedali, do hry prišli Barseghjan, Malik i Čavrič. V 62. min predviedol Strelec sľubný prienik zľava, žiaľ, vyústila z toho len zrazená strela na roh. Žiaľ, nevydarený priebeh večera pokračoval piatym gólom v našej sieti. Po žrdi Browna nasledovali dve dorážky, po tej druhej Mayambela skóroval - 5:1. Ešte horšie to bolo v 71. min po tom, ako Brown po samostatnom úniku preloboval Borjana - 6:1. Barseghjan ešte v závere strelou k žrdi znížil na 2:6 z nášho pohľadu.

Aris Limassol FC – ŠK Slovan Bratislava 6:2 (3:1), v súčte skóre z dvojzápasu 7:4

Góly: 21., 45. a 51. Gomis, 24. Szöke, 67. Mayambela, 72. Brown – 37. Strelec, 89. Barseghjan

Žlté karty: 53. Szöke - 23. Kankava, 45. Wimmer, 55. Tolič

Rozhodovali: Lambrechts – de Weirdt, Monteny (všetci Belgicko)

Aris: Vaná – Boakye (63. Brown), Brorsson (79. Uroševič), Yago, Caju – Struski, Szöke – Mayambela, Gomis (79. Babicka), Montnor (46. Bengtsson) – Stepiński (63. Moucketou-Moussounda)

Slovan: Borjan – Blackman, Bajrič, Wimmer, Lovat (70. Vojtko) – Kankava – Tolič (58. Malik), Kucka – Sharani (58. Čavrič), Strelec (70. Lichý), Marcelli (58. Barseghjan)

Juraj Kucka o svojej rekonvalescencii po zranení.