Úvod Správy Mészaros rozhodol o triumfe nad Košicami

Mészaros rozhodol o triumfe nad Košicami

Slovan si v Košiciach s námahou vybojoval víťazstvo o jeden gól.

ŠK Slovan Bratislava uspel vo svojom druhol jarnom corgoňligovom stretnutí proti Košiciam v pomere 1:0. O jediný zásah stretnutia sa postaral mladučký Karol Mészaros. Ten si pripísal vôbec svoj prvý gólový zápis v najvyššej seniorskej súťaži.

Prvý polčas súboja sa niesol v znamení nevýrazného futbalu, pričom viac z hry mali domáci. Už v 6.min zaskočil obranu Slovana Kuzma, ktorý naservíroval loptu Viazankovi. Ten pálil zo šestnástky, ale Putnocký zasahovať nemusel. V 13.min zakončoval po rohovom kope hlavou Smetana tesne vedľa bránky Košíc. O pár minút neskôr prišla najväčšia šanca hostí v prvom dejstve, keď Gredel z diaľky vypálil tvrdý projektil na košického gólmana. Ten odolal iba s ťažkosťami. V 18.min sa musel Putnocký poriadne natiahnuť po prudkej strele Isolu z hranice šestnástky. O deväť minút neskôr sa snažil bránku hostí ohroziť Šinglár z diaľky, ale tento raz Putnocký hasiť nemusel. V 30.min sa prvý raz v pozícií strelca predstavil Karol Mészaros, jeho pokus ľavačkou však košickému brankárovi väčšie problémy nenarobil. V nasledujúcich minútach boli nepríjemnejší hráči Košíc. V krátkom časovom slede si dokázali vypracovať niekoľko sľubných šancí, no brankár belasých zakročiť nemusel. Štyridsiatadruhá minúta priniesla i druhý strelecký pokus mladučkého Mészarosa, avšak tento raz minul bránku domácich.

Hneď z úvodu druhého polčasu boli Košičania opäť nepríjemní. Najprv to bol Viazanko, ktorý sa presadil v pokutovom území hostí, no jeho zakončenie bolo málo razantné. Bratislavská lavička však zamrela i v 52.min, keď Kamil Kopúnek podcenil situáciu a Sekulič poriadne zamestnal Putnockého. Belasú nemohúcnosť sa snažil o niekoľko chvíľ pretrhnúť streleckým pokusom Mészaros, no domáca obrana ho dobre pokryla. Výkon belasých bol i naďalej nevýrazný, omnoho aktívnejší boli napodiv Košičania. V 59.min sa Putnocký ocitol vo veľmi nepríjemnej situácií, keď sa proti nemu zoči-voči postavil Diaby. Brankár hostí tak musel vybehnúť zo svojej šestnástky a odkopnúť loptu do bezpečia. O niekoľko okamihov neskôr sa vo veľkej príležitosti ocitol po presnom pase od Milinkoviča útočník Ondřej Smetana. V rozhodnej chvíli loptu minul a dal priestor Košiciam na rýchly protiútok. Aktívny Mészaros sa však napokon dočkal odmeny za svoju prácu. V 69.min mu striedajúci Piliev naservíroval krásnu loptu za domácu obranu a bratislavský odchovanec poslal svoj tím do jednogólového vedenia. Ďalšia desaťminútovka priniesla nevýrazný futbal na oboch stranách bez väčších príležitostí. V 83.min zamestnali domáci Putnockého hneď niekoľkokrát. Bratislavský brankár však zostal pozorný. Zvyšok stretnutia väčšie šance nepriniesol, a tak si Slovan odniesol z východu plný bodový zisk.

MFK Košice - ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0)

Góly: 69.Mészaros

Žlté karty: 86.Kopúnek

Červené karty:

Domáci: Tofiloski - Mikuláš Tóth (84. Škutka), Redžepi, Kavka, Sekulič - Isola, Šinglár - Karaš (66. Pačinda), K. Kuzma (84. Pukata), Viazanko - Diaby

Hostia: Putnocký - Bagayoko, Dosoudil, Had, Kolčák - Mészáros, Milinkovič, Kopúnek, Grendel (81.Jánošík) – Smetana (89.Szarka), Šebo (46.Piliev)

Rozhodovali: Jaška - Balko, Mikulaj