Úvod Správy Slovan TV Teší výkon a víťazstvo pred skvelou kulisou

Teší výkon a víťazstvo pred skvelou kulisou

Názory trénerov po prvom zápase play-off Európskej ligy UEFA 2023/24 ŠK Slovan Bratislava – Aris Limassol FC (2:1).

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: „V ťažkom zápase s kvalitným súperom sme podali výborný výkon. Škoda inkasovaného gólu, 2:0 by bol dobrý výsledok do odvety. Aj víťazstvo ako také ma však teší. Dosiahli sme ho po výbornom výkone s množstvom šancí. Súper mal tiež niečo, no myslím si, že sme boli futbalovejší. Veľmi dobre sme napádali, vydržali sme vysoké tempo. Žiaľ, mali sme veľa zranených hráčov, chýbali Čavrič i Zmrhal, a Vlado (Vladimír Weiss ml.) nebol stopercentne fit. Nemali sme preto toľko alternatív pri striedaniach. Ukázali sme však dobrý tímový duch s výbornými individuálnymi výkonmi. Teším sa za hráčov. Ešte raz škoda gólu, ale na odvetu sa pozeráme reálne. Budeme chcieť dať gól, asi aj budeme musieť, a uvidíme, kto z koho. Nečaká nás tam nič ľahké, no tešíme sa. Hrali sme na doraz pred skvelými ľuďmi a kulisou, pre toto robíme futbal. Fanúšikovia sa prišli pozrieť na Slovan, na našich hráčov.

Nino Marcelli je zdravý, mal len kŕče, čo je v 18 rokoch v takomto zápase a tempe pochopiteľné. Hral sebavedomo, podal veľmi dobrý výkon, je veľkým talentom slovenského futbalu. Máme z neho radosť, len nech takto ďalej pokračuje. Keď bude dobre trénovať popri našich skúsených hráčoch, tak sa veľa naučí a je prísľubom do budúcna.“

Aleksej Špilevski, tréner Arisu: „Odohrali sme veľmi zlý prvý polčas. Inkasovali sme hlúpy gól, po prestávke ešte jeden. Ešte máme pomerne mladé mužstvo, ktoré zbiera skúsenosti. Po prestávke sme sa však zlepšili. Je pred nami 90 minút v Limassole, kde sa budeme snažiť otočiť priebeh a postúpiť. Musím pochváliť atmosféru, ktorá bola vynikajúca.“

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - Spartak Myjava 1:3.
Belasí sa v nedeľu o 17:30 predstavia v Dunajskej Strede.