Úvod Správy Na východe treba uspieť

Na východe treba uspieť

Proti Košiaciam treba podať diametrálne odlišný výkon od stredajšieho súboja so Senicou, uvedomuje si Putnocký.

V nedeľu čaká na Slovan dôležitý súboj s Košicami. Jarný vstup do Corgoň ligy belasým vyšiel, horšie to bolo s úvodným štvrťfinále Slovnaft Cupu. Bratislavčania si uvedomujú, že v druhom jarnom kole treba zodvihnúť hlavu a preniesť sa cez stredajšiu prehru.

„Nemôžeme myslieť na posledný zápas. Treba ho hodiť za hlavu, vyspať sa z toho a ísť ďalej. Liga je iná súťaž ako pohár a v nedeľu musíme jednoznačne uspieť,“ poznamenal brankár Slovana Matúš Putnocký.

Prvý jarný súboj s Dunajskou Stredou našim futbalistom vyšiel, o repete sa pokúsia v nedeľu na východe. „Bude to možno náročnejšie ako proti DAC, no Košice určite nebudú hrať do plných. Myslím si, že budú vyčkávať na našu hru. Práve takto sa cez nich treba presadiť,“ zamyslel sa urastený gólman.

Slovan v príprave ukázal silu kolektívu, no tú teraz treba pretaviť aj do výsledkov v súťažných stretnutiach. Proti Košiciam treba ukázať opäť podobnú tvár ako v zimných priateľských dueloch.

„Príprava je jedna vec a liga je zas druhá. Verím, že nám súboj s Dunajskou Stredou dodá sebavedomie do duelu s Košicami. Musíme sa vzchopiť a ísť nahor,“ vyjadril tímové odhodlanie Matúš Putnocký. Ten si zároveň uvedomuje, že na to bude treba podať úplne iný výkon ako v stredu na Záhorí: „O stredajšom výkone nemôže byť ani reč. Pokiaľ budeme hrať tak ako proti Senici, nemáme nárok na úspech, nech by proti nám nastúpil ktokoľvek. Musíme podať diametrálne odlišný výkon a odniesť si z Košíc plný bodový zisk.“

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Belasí sa v piatok o 17:00 predstavia v Zlatých Moravciach.
Poznáme nášho súpera v osemfinále Slovnaft Cupu.

Neprehliadnite

ŠK Slovan v piatom hracom dni Európskej konferenčnej ligy UEFA remizoval s PAOK FC 0:0. V tabuľke F-skupiny máme 8 bodov, a sme na druhom mieste vďaka lepšiemu skóre práve pred PAOK. V poslednom kole sa predstavíme 9. decembra o 21:00 na ihrisku FC Kodaň, ktorý je už istým postupujúcim z prvého miesta s 12 bodmi. PAOK doma v poslednom kole vyzve Lincoln.
Belasí sa predstavia v Kodani 9. decembra o 21:00.
Slovan privíta PAOK FC vo štvrtok 25. novembra o 18:45.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.