Úvod Správy Juniori Parádny obrat belasej juniorky s hetrikom Mišoviča

Parádny obrat belasej juniorky s hetrikom Mišoviča

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - FK Humenné 5:2.

Belasá juniorka v 4. kole II. ligy zvíťazila nad Humenným po peknom obrate 5:2. Hetrikom sa blysol Martin Mišovič. Zverenci Vladimíra Gálu poskočili na šiestu priečku ligovej tabuľky.

Medzi tromi žrďami začal Andrej Mikoláš, ktorý sa po čistom konte v Dolnom Kubíne dostal aj do zostavy kola. Za juniorku nastúpili aj štyria hráči z kádra A-mužstva.

Belasí nemali dobrý vstup do zápasu a už po šiestich minútach prehrávali. V 18. minúte bolo vyrovnané, keď Martin Mišovič po peknom úniku z ľavého krídla zakončil k vzdialenejšej žrdi – 1:1. A to bol v podaní 19-ročného odchovanca našej Akadémie len začiatok...Dovtedy však ešte opraty duelu držali východniari, ktorí využili prepadnutie našej defenzívy a skúsený Streňo dal ešte do polčasu na 1:2.

Po prestávke však už dianie patrilo belasým. Tí v 67. minúte vyrovnali, keď obetavý Mišovič na dvakrát dostal loptu do siete – 2:2. Zakrátko po spätnej prihrávke Agba, nasledovanej faulom v šestnástke, kopali slovanisti penaltu. Adler nedal brankárovi šancu – 3:2. Slovanisti prvýkrát viedli a o svojom triumfe už nenechali nikoho na pochybách. Mišovič v 86. min zavŕšil hetrik, keď voľnú loptu v šestnástke krásne umiestnil do ľavého horného rohu – 4:2. Ani to ešte nebolo všetko. V samom závere ešte striedajúci Rudolf Božík zblízka trafil k žrdi a uzavrel na 5:2.

Belasá juniorka poskočila so ziskom 7 bodov na šieste miesto druholigovej tabuľky. Naši mladíci sa najbližšie predstavia v Spišskej Novej Vsi, kde sa bude hrať v sobotu 26. augusta o 16:30.

„Nemali sme dobrý vstup do zápasu. Rýchly inkasovaný gól trochu narušil náš herný plán, ktorý sa nám v prvom polčase nedarilo plniť. Dokázali sme síce vyrovnať po peknom úniku Mišoviča, no súper po našom prepadnutí pri stratenej lopte opäť skóroval a viedol. Cez prestávku sme pozmenili rozostavenie, prišiel Božík, ktorý priniesol oživenie do útočnej fázy. Napokon to bol aj veľký deň Mišoviča, ktorý prispel k nášmu víťazstvu hetrikom. Naše góly v závere boli vyvrcholením dobrého druhého polčasu. Bol to duel dvoch rozdielnych polčasov. V prvom sme hrali pod svoje možnosti, druhý nám patril. Tešíme sa, že sme potvrdili tri body z Dolného Kubína. Pomohli sme si aj v tabuľke. Pre nás je veľmi dôležitý rozvoj mladých hráčov, rovnako však aj body, aby sme sa mohli pohybovať v pokojných vodách a venovať sa rozvoju mladíkov,“ povedal tréner belasej juniorky Vladimír Gála.

Zostrih zo zápasu nájdete TU.

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - FK Humenné 5:2 (1:2)

Góly: 18., 67. a 86. Mišovič, 72. Adler (z 11 m), 90. Božík – 6. Kapur, 36. Streňo

Žlté karty: 4. Križan – 53. Komjatý, 71. Kranthove

Rozhodovali: Ochotnický – Kuba, Dobrík

Návšteva: 150 divákov

Slovan: Mikoláš – Kramár (80. Szalma), Križan, Voet, Tóth (84. Baláž) – Habodasz, Agbo (90. D. Murár) – Mišovič, Kušnír (80. Spáčil), Isaac (46. Božík) - Adler

Humenné: Knurovský – Zlacký (79. O. Reiter), L. Horváth, Kranthove (74. Maťaš), Dzurík, Song, Harvila, Ahl (74. C. Vasiľ), Balica (34. Komjatý), Streňo, Kapur (79. Ven Der Werff)

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - Spartak Myjava 1:3.
Belasí sa v nedeľu o 17:30 predstavia v Dunajskej Strede.