Úvod Správy Ženy Náročný úvod pre belasé: Zápas proti nováčikovi plný zvratov a emócií

Náročný úvod pre belasé: Zápas proti nováčikovi plný zvratov a emócií

Belasé v prvom kole vyzvali Tatran Prešov.

Skončila sa náročná predsezónna príprava a v prvom kole Demišport I. ligy žien nastúpili belasé ženy proti nováčikovi z Prešova. Súper prišiel v horúčave na umelej tráve na Pasienkoch pripravený hrať futbal.

Od prvej minúty vybehli hráčky 1. FC Tatran Prešov na belasé a počas úvodných pätnástich minút mali viac z hry. Domáce ustáli úvodný tlak a postupne sa hra začala na oboch stranách vyrovnávať. V 31. minúte peknou strelou zvnútra pokutového územia otvorila skóre Tamara Naňová. Do polčasu belasé hviezdy zvýšili skóre, keď sa po rozohratej štandardnej situácii presadila kapitánka Lucia Droppová. Do prestávky sa nič nezmenilo a platil stav 2:0. „Prešov prišiel hrať futbal. Vybehli na nás, prvých 15 minút sme s tým mali problém. Prešov mal viac z hry. Ustáli sme to a postupne sme si ukrajovali viac z hry, padli dva góly, čo nás dostalo na koňa a boli sme lepším tímom,“ uviedla asistentka trénera A-družstva Dominika Rezeková.

Po prestávke diváci videli rovnaký obraz hry, ako v úvode zápasu. Hostky z Prešova mali opäť viac z hry a v 51. minúte sa presadili aj gólovo zásluhou Kecerovej. Zápas bol v druhom polčase poznačený emóciami. Súperky si nič nedarovali a tvrdosť zákrokov sa v druhom polčase stupňovala. V 74. minúte po nepríjemnom zákroku na Dianu Mičencovú videla žltú kartu Stredná a Mičencová musela vynútene striedať po zranení. Žltú kartu po vstupe na ihrisko obdržal aj hlavný tréner Vladimír Gligić. V 82. minúte vyrovnala skóre zápasu Sivčová a v 85. minúte poslala Prešov do vedenia Rumančíková. „Hovorili sme si v šatni, že určite sa zase nadýchnu a musíme ustáť prvých 10 minút. Žiaľ, dostali sme v tej desaťminútovke gól, to je najhoršie pre tím a už to s nami psychicky išlo dole vodou. Dostali sme ďalšie dva veľmi nešťastné góly, ktorým sa dalo zabrániť,“ komentovala dianie v úvode druhého polčasu Rezeková.

Belasé v závere ukázali veľké srdce a bojovnosť až do posledných sekúnd. V 87. minúte vyrovnala z priameho kopu exportnou strelou Tamara Naňová, ktorá následne v nadstavenom čase po peknom nábehu zavŕšila hetrik. „Mentalita nášho družstva bola dostatočne silná na to, aby sme to otočili. Babám za to patrí obdiv a úcta. Verím, že to do ďalšieho zápasu vylepšíme,“ dodala Rezeková.

„Zápas bol veľmi náročný. Bolo veľmi teplo, hrali sme na umelej tráve, takže to bolo fyzicky a kondične veľmi náročné. V prvom polčase sme zaslúžene strelili dva góly, pretože sme boli lepším družstvom. V druhom polčase sme to vypustili, boli sme mŕtve a tak to aj dopadlo. Úplne zbytočne vlastnými chybami sme dostali tri góly a iba sme sa trápili. Potom sa to vyhrotilo aj so zákrokmi a nepeknými. Bolo to veľmi náročné. Na konci zápasu sa nám to podarilo obrátiť, aj keď sme boli pod tlakom a stresom, no podarilo sa to,“ povedala po zápase hetriková Naňová. 

Zápas bol mimoriadne vybičovaný a v závere emotívny. S hlbokým poľutovaním však tím musel riešiť situáciu, ktorá sa stala počas zápasu. Naňová použila v návale emócií pri gólovej oslave nevhodné výrazy na adresu tímu súpera. „Tami dala víťazný gól v 94. minúte, kto to nezažil, tak nevie. Ten pocit je veľmi silný. Chceme sa ospravedlniť Tatranu Prešov za to, že nezvládla tie emócie a použila slová, ktoré na futbalové trávniky nepatria. Verím, že sa z toho poučí a bude z nej o to silnejšia hráčka,“ povedala k celej situácii asistentka trénera Rezeková.

Slovanistky v prvom zápase sezóny zvíťazili na Pasienkoch 4:3 a pripísali si prvé tri body do tabuľky. Ďalší duel ich čaká v piatok 18. augusta o 17:00 na hlavnom ihrisku Akadémie ŠK Slovan Bratislava proti MFK Ružomberok.

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozývame vás na zostávajúce domáce zápasy.
ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.
ŠK Slovan Bratislava ´B´- MŠK Žilina ´B´ 5:2.

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.