Úvod Správy Liga Majstrov Tolič: V oboch zápasoch sme s Haifou dokázali hrať

Tolič: V oboch zápasoch sme s Haifou dokázali hrať

Marko Tolič po zápase v Haife.

Cesta belasých v najprestížnejšej európskej pohárovej súťaži sa končí v treťom kvalifikačnom kole. Naše mužstvo nestačilo na Maccabi Haifa, účastníka minuloročnej skupinovej fázy Ligy majstrov. Marko Tolič bol v odvete autorom nášho presného zásahu a aj keď bol po zápase smutný, zdôrazňuje, že musíme myslieť pozitívne.

„Máme za sebou veľmi ťažký zápas. Začali sme dobre, no prvý gól ovplyvnil ďalší priebeh. Musím však povedať, že Maccabi je momentálne lepšie než my. Robili sme, čo bolo v našich silách, žiaľ, nestačilo to. Nedosiahli sme, po čom sme túžili, no čakajú nás ďalšie zápasy. Najbližšie liga, potom play-off Európskej ligy. Treba sa pozerať dopredu, zostávame koncentrovaní a optimisticky naladení,“ vyhlásil Marko Tolič po stretnutí.

Chorvátsky ofenzívny stredopoliar svojím príchodom v druhom polčase oživil našu hru. V 86. minúte vykresal pomyselnú iskierku nádeje, keď pekne trafil k pravej žrdi. Ak by belasí ešte stihli vyrovnať, mohla byť na konci dráma, žiaľ, namiesto toho prišiel tretí gól v našej sieti.

Rovnako škoda, že náš kontaktný gól na 1:2 neprišiel skôr. Šance na to boli, v azda najväčšej Lukáša Pauscheka pri strele zblízka vychytal domáci brankár.

„Snažil som sa priniesť na ihrisko pozitívnu energiu a nejaký rozdiel. Gól poteší, no vzhľadom na výsledok nie je taký dôležitý. Chcel som hrať s loptou a vniesť do našej hry niečo nové, čo sa mi verím aj podarilo. Dobre naskočili aj ďalší chalani z lavičky a nesmieme zabúdať ani na chalanov, ktorí boli na trávniku od začiatku. V tomto dusnom počasí mali toho naozaj dosť,“ pokračoval Marko Tolič.

Belasí teda nenadviažu na rok 2014, keď sa v Bratislave hralo play-off Ligy majstrov. Na druhej strane, treba si uvedomiť, kto proti nám stál. Maccabi Haifa má v kádri viacerých veľmi kvalitných legionárov i šikovných domácich futbalistov. Pred rokom hrala v skupine Ligy majstrov, kde zdolala Juventus a doma trápila PSG. Naše mužstvo ani v jednom dvoch zápasov herne neprepadlo, a v oboch sa strelecky presadilo.

Keď opadne prvotná emócia z prehry a vypadnutia, dajú sa na dvojzápase s Maccabi nájsť poznatky do budúcna, ktoré, pokiaľ ich správne uchopíme, môžeme považovať za pozitíva. „Myslím si, že sme v oboch zápasoch ukázali, že s Maccabi môžeme hrať. Oni majú veľmi dobrý tím a vyhrali oba duely, čiže áno, boli lepší. My sme však mali dobré momenty a dokázali sme, že vieme hrať futbal. Musíme zostať pozitívne naladení, jedna prehra nemôže určiť ráz celej sezóny. Chceme ísť ďalej, teraz je ambíciou dostať sa do Európskej ligy.“

V Haife sme zažili veľmi búrlivú atmosféru a viackrát spomínané náročné poveternostné podmienky. Na vypredanom štadióne stačilo doslova ´existovať´, aby ste sa okamžite spotili. „Toto boli najťažšie podmienky, v akých som kedy hral futbal. V Mostare to bolo náročné, ale stále nie také ako v Haife. Kvôli vlhkosti sa ťažko dýchlo. Predstavte si to ako niečo medzi časom stráveným v teple vonku a saunou. Hral som 25 minút, obdiv patrí chalanom, ktorí dali celý zápas. Na druhej strane, ako som už povedal, Haifa bola lepšia a vyhrala z nejakého objektívneho dôvodu,“ skonštatoval Marko Tolič.

Chorvát v belasom drese adresoval slová aj pre našich fanúšikov, ktorí merali ďalekú cestu do Haify. „Určite pre nich nebolo ľahké merať takú dlhú cestu, takže ďakujeme všetkým, ktorí nás prišli podporiť. Ďakujeme aj tým fanúšikom, ktorí nám fandili na diaľku z Bratislavy či iných miest. Po dvoch európskych prehrách to určite ani pre vás nie je ľahké, no ideme ďalej a verím, že nabudúce to vyjde. Vidíme sa už v sobotu na Michalovciach,“ uzavrel Marko Tolič.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
PFC Ludogorec – ŠK Slovan Bratislava 1:0
Priamy prenos z prípravného zápasu.
Belasí v nedeľu o 17:30 vyzvú Ludogorec.

Neprehliadnite

Vstupenky na zápas Slovan - Struga už v predpredaji cez APPKU.
Od dnešného dňa si môžete stiahnuť našu novú mobilnú aplikáciu.
Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.