Úvod Správy V odvete to musí byť o inom

V odvete to musí byť o inom

Po prvom štvrťfinále Slovnaft Cupu nebol priestor na chválu, Juraj Halenár však zatiaľ horor nerobí.

Slovanu vstup do štvrťfinále Slovnaft Cupu nevyšiel. Na pôde Senice pôsobil majster mimoriadne nevýrazným dojmom a za to aj zaplatil. Na lepší výsledok ako prehru 0:2 vhľadom na predvedenú hru pomýšľať nemohol.

„Veľmi málo sme sa hýbali. Naša hra bola príliš kŕčovitá, bez pohybu a myšlienky. Takto iba ťažko môžeme uspieť v Senici. Aj keď súper mal niekoľko čistých šancí, nebolo ich veľa. Oba góly padli po našich individuálnych chybách. Treba však uznať, že Seničania boli lepším mužstvom,“ skonštatoval líder Slovana Juraj Halenár.

Prehra síce mrzí, no ešte nie je čas lamentovať. Pohár sa predsa hrá na dve stretnutia a belasých čaká domáca odveta.

„V odvete máme rovnakých 90 minút ako v stredu. Tento zápas je už za nami, treba naň čo najskôr zabudnúť, lebo s tým už nič neurobíme. Momentálne sa musíme sústrediť na Košice a z východu odniesť tri body,“ uvedomuje si Halenár.

Hoci situácia nie je bezvýchodisková, aj hráči vedia, že v odvete to musí byť iný Slovan. Nemôže sa predsa stať, že prvá strela na súperovu bránku príde až po zmene strán. „Máme pred sebou odvetu, v ktorej sa môže situácia zvrátiť. Nerobil by som preto z toho horor, ale každopádne musíme na domácej pôde zlepšiť výkon o sto percent,“ vyjadril sa bratislavský útočník.

Po víťaznom vstupe do jarnej časti teda Slovan okúsil i trpkosť prehry. Čo nepriniesla celá zimná príprava, prišlo s prvým pohárovám štvrťfinále. Podľa Juraja Halenára sa ale tieto zápasy nedajú porovnávať: „Senica je úplne iný súper ako Dunajská Streda. Hoci sme proti Dunajskej Strede inkasovali hlúpy gól, hrali sme svoju hru. Kombinovali sme, boli sme aktívni,“ vyjadril sa stogólový zakončovateľ a pokračoval: „Proti Senici to bolo úplne o niečom inom. V strede poľa bola hra vyrovnaná. Chýbala nám posledná prihrávka, aby sme sa dostali do väčších šancí. Útočníci nedostávali dostatok lôpt a keď nejaká snaha bola, všetky nahrávky súper zblokoval. Navyše, musíme viac nabiehať do šestnástky súpera. Dvaja útočníci v pokutovom území sú málo. Tam potrebujeme aspoň štyroch hráčov a piatich, ktorí budú kontrolovať defenzívu. Na tomto treba popracovať.“

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Belasí sa v piatok o 17:00 predstavia v Zlatých Moravciach.
Poznáme nášho súpera v osemfinále Slovnaft Cupu.

Neprehliadnite

ŠK Slovan v piatom hracom dni Európskej konferenčnej ligy UEFA remizoval s PAOK FC 0:0. V tabuľke F-skupiny máme 8 bodov, a sme na druhom mieste vďaka lepšiemu skóre práve pred PAOK. V poslednom kole sa predstavíme 9. decembra o 21:00 na ihrisku FC Kodaň, ktorý je už istým postupujúcim z prvého miesta s 12 bodmi. PAOK doma v poslednom kole vyzve Lincoln.
Belasí sa predstavia v Kodani 9. decembra o 21:00.
Slovan privíta PAOK FC vo štvrtok 25. novembra o 18:45.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.