Úvod Správy Liga Majstrov Ukázali sme aj dobré veci, no Haifa postúpila zaslúžene

Ukázali sme aj dobré veci, no Haifa postúpila zaslúžene

Hodnotenie hlavného trénera Vladimíra Weissa st. po odvete 3. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA 2023/24 na štadióne Maccabi Haifa (1:3).

Vladimír Weiss st.: „Gratulujem Haife k zaslúženému postupu, ďalej ide lepšie mužstvo. My sme sa veľmi snažili, chceli sme od úvodu hrať rozumne, netvoriť súperovi priestory, a pokúsiť sa skórovať. Za stavu 0:0 sme mali dve šance, ktoré sme nevyužili, pričom prakticky z prvej vážnejšej súperovej sme inkasovali. Vo výbornej kulise a atmosfére to bol ťažký zápas. V druhom polčase sme mali dostatok príležitostí, aby sme skóre skorigovali aj skôr. Dali sme pekný kontaktný gól, žiaľ, v závere sme ešte inkasovali. Myslím si, že sme ukázali aj dobré veci a sympatický výkon najmä v druhom polčase.

Hrali sme na dvoch útočníkov a v strede sme chceli zakrývať Mohameda, pre ich hru prvého dôležitého hráča. Potom sú tam ďalší výborní ofenzívni futbalisti, Maccabi tam má veľkú kvalitu. Aleksandara Čavriča som cez polčas striedal, pretože šiel hrať so sebazaprením, mal problém so svalom, no chcel hrať, za čo mu osobne ďakujem. Radšej som ho však za tohto stavu šetril. Striedanie Tigrana Barseghjana bolo viac-menej z taktického zámeru i z toho pohľadu, že som od neho čakal viac dynamiky. Po prestávke sme boli živší a behavejší, čo bolo vidno, Marko Tolič tam priniesol myšlienku.

Pokúsime sa postúpiť do Európskej ligy. Každý zápas na tejto úrovni je veľmi vyrovnaný a ťažký, no verím, že môžeme postúpiť."

Juraj Kucka o svojej rekonvalescencii po zranení.
David Strelec nielen o zápase v Dunajskej Strede.