Úvod Správy Juniori Stopercentná sobota: Aj belasá juniorka za tri body

Stopercentná sobota: Aj belasá juniorka za tri body

MFK Dolný Kubín – ŠK Slovan Bratislava ´B´ 0:1.

Belasá juniorka sa v sobotu v 3. kole II. ligy predstavila v Dolnom Kubíne. Zverenci Vladimíra Gálu získali veľmi cenné tri body a dosiahli prvé víťazstvo v sezóne.

Na Orave nastúpila naša juniorka opäť s veľmi nízkym vekovým priemerom a viacerými hráčmi v dorasteneckom veku. Belasí v prvom polčase ustáli dve veľké šance Dolného Kubína. Bača sa rútil sám na bránu, no Andrej Mikoláš bravúrne vyrazil. Z druhej veľkej príležitosti trafil Lukáčik brvno.

Aj belasí vyvíjali ofenzívnu iniciatívu, no dlhšie sa nedokázali presadiť. Pri ďalších nebezpečných situáciách Dolného Kubína sa viacerými výbornými zákrokmi opäť zaskvel Andrej Mikoláš v našej bráne. Mimochodom, Mikoláš len v piatok oslávil svoje 19. narodeniny, a doprial si parádny darček. Vychytal čisté konto a napokon aj tri body. V 80. minúte totiž striedajúci Martin Kušnír vysunul ďalšieho čerstvého Martina Mišoviča, ktorý si položil brankára a poslal loptu pod seba. Gabriel Hornyák už s prehľadom trafil odkrytú bránu - 0:1. Toto skóre sa už do konca nezmenilo a tak si naši mladíci pripísali prvé víťazstvo v ročníku. Dokopy majú na konte 4 body, a v tabuľke sú na ôsmom mieste.

Najbližšie sa belasá juniorka opäť predstaví doma, keď v nedeľu 20. augusta o 10:30 vyzve na Pasienkoch Humenné.

„V prvom polčase sme nehrali dobre, no držali sme si organizáciu hry. Smerom dopredu sme však do prestávky veľa nepredviedli. Po prestávke sme mali výborné brejkové situácie, a jedna z nich nám vyšla, keď Hornyák po prihrávke Mišoviča vsietil víťazný gól. Záver už bol nervózny a rozkúskovaný. Nad všetkými dnes vyčnieval náš brankár Mikoláš, ktorý predvádzal vynikajúce zákroky a veľkou mierou sa pričinil o toto víťazstvo. Potrebovali sme takýto výsledok a nesmierne sa z neho tešíme,“ skonštatoval tréner belasej juniorky Vladimír Gála.

MFK Dolný Kubín – ŠK Slovan Bratislava ´B´ 0:1 (0:0)

Gól: 80. Hornyák

Žlté karty: 53. Amobi, 79. Djiby Ba, 88. Kolorédy, 90. Pišoja – 6. Kramár, 76. Szalma

Rozhodovali: Husár – Košecký, Hrenák

Návšteva: 455 divákov

Dolný Kubín: Nôta – Lupták, Djiby Ba, Straka, Bača, Farský, Kolorédy, Pišoja, A. Hanes (46. P. Hanes), Lukáčik (80. Brnča), Amobi (69. Köröš)

Slovan: Mikoláš – Kramár (77. Tóth), Szalma, Marušin, Baláž – Maroš (90. D. Murár), Habodasz, Hornyák, Spáčil (59. Mišovič) – Isaac, Božík (59. Kušnír)

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.