Úvod Správy Belasým vstup do štvrťfinále nevyšiel

Belasým vstup do štvrťfinále nevyšiel

V Senici sa Slovanu nepodarilo naplniť cieľ, Bratislavčania podľahli 0:2.

ŠK Slovan Bratislava nevstúpil do štvrťfinále Slovnaft Cupu úspešne, keď na ihrisku Senice podľahol 0:2. O góly sa postarali v druhej časti hry Gajdošík a Diviš.

V úvode boli aktívnejší domáci a do veľkej šance sa mohli dostať už v druhej minúte. Kóňov prienik však zastavila zdvihnutá zástavka čiarového rozhodcu. O niekoľko okamihov neskôr zostal po jednom zo súbojov na ploche ležať Lukáš Pauschek a ihrisko opustil iba za pomoci nosidiel. Ďalšiu veľkú šancu spálil v 7.min. po ľavej strane Diviš, keď pálil do bočnej siete Putnockého bránky. Seničania boli aktívnejší aj naďalej a v 12.min ohrozil Putnockého po peknom centri Blackburn. Netrvalo dlho a Putnocký musel byť opäť v pernamencií. Dve strely súpera brankár belasých vyrazil, s treťou mu pomohla konštrukcia bránky. V 26.min pohrozil po prihrávke Šeba z pravej strany Halenár, no trafil iba pred ním stojaceho hráča. Z protiútoku mohol skórovať Blackburn, avšak z bezprostrednej blízkosti hlavou nezakončil presne. Tridsiatadeviata minúta priniesla pekný prienik Bagayoka po ľavej strane, Šebo prenechával loptu Smetanovi, no ten nezakončil, a tak sa akcia skončila neúspešne. V ďalšom priebehu sa hralo bez výraznejších šancí na oboch stranách. Nepresnosti kopili ako domáci, tak aj hostia. V 44.min strieľal z vyše 25 metrov Strnad, avšak jeho pokus bol mimoriadne nepresný.

Po zmene strán Slovan predvádzal živšiu a kombinačnejšiu hru ako v prvej časti. V 49.min zahrával z pravej strany štandardnú situáciu Grendel a takmer prekvapil gólmana hostí. O päť minút neskôr zahrávali domáci rohový kop z ľavej strany. Lopta sa dostala až k úplne voľnému Gajdošíkovi, ktorý nezaváhal a poslal loptu za Putnockého chrbát – 1:0. Hneď z nasledujúcej šance sa snažil prekvapiť z veľkej diaľky Halenár, no svoj pokus neumiestnil presne. V 59.min zahrával Slovan rohový kop z pravej strany. Na konci akcie bol Grendel, strieľajúci z hranice šestnástky. Lopta mu ale nesadla podľa predstáv a letela vysoko nad. Šestdesiataôsma minúta priniesla dva rohové kopy Slovana, ani jeden však výraznejšiu príležitosť pre hostí nepriniesol. V 70.min predviedli domáci peknú kombinačnú akciu, po ktorej Leal nebol ďaleko od presného zakončenia. Slovan si aj napriek zvýšeniu tempa nedokázal vypracovať väčšie príležitosti. O sedem minút neskôr neboli domáci opäť ďaleko od zvýšenia svojho náskoku. Útočník Senice poslal loptu hlavou mimo priestoru Putnockého bránky. V 80.min mohol vyrovnať Milinkovič. Na hranici šestnástky si spravil dostatok priestoru na zakončenie, no bránku súpera tesne prekopol. Nedáš – dostaneš platilo i tento raz. O štyri minúty neskôr sa do obrovskej šance po chybe belasej obrany dostal domáci Diviš a poslal loptu popri Putnockom do siete Slovana druhý raz. V závere stretnutia sa pokúsil z diaľky prekvapiť striedajúci Mészaros, avšak jeho strela nebola presná. Slovan tak v odvetnom súboji nečaká ľahká úloha, keďže na Záhorí prehral 0:2.

FK Senica - ŠK Slovan Bratislava 2:0 (0:0)

Góly:
54.Gajdošík, 84.Diviš

Bez kariet

Senica:
 Bolek – Štepanovský, Gorosito (87.Križko), Gajdošík, Leal – Černý (66.Kalabiška), Strnad, Kóňa, Ďurica – Diviš, Blackburn

Slovan: Putnocký - Bagayoko, Kladrubský, Dosoudil, Pauschek (8.Čikoš) – Milinkovič, Kopúnek, Grendel (79.Mészaros) – Halenár, Smetana (85.Piliev), Šebo

Rozhodovali: Kráľovič – Vindiš, Žákech

Divákov: 1314

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.