Hráči vydali pred fantastickým publikom zo seba všetko

Názory trénerov po prvom zápase 3. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA 2023/24 ŠK Slovan Bratislava – Maccabi Haifa (1:2).

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: „Myslím si, že sme videli európsky futbal, z pohľadu kvality i nasadenia. Pre nás to bol ťažký zápas, nie s dobrým výsledkom, no vonku sa pokúsime o zázrak. Náš súper bol veľmi silný na lopte. Góly sme však dostali nie z veľkých šancí, ale po zlom presunutí sa či neskorom dostúpení k hráčovi. Z vyložených šancí Maccabi, ktoré Milan Borjan chytil, sme neinkasovali. Skórovali sme zo štandardnej situácie, čo nám je v poslednom čase dané, dobre ich kopeme. Chcelo to ešte gól navyše, v takom prípade by som bol spokojný aj s remízou. Takto nemáme dobrý výsledok, no hráči vydali zo seba pred fantastickým publikom všetko. Takéto silné mužstvo ako Maccabi sme to tu ešte nevideli, ani Bazilej či Olympiakos nemali takú kvalitu na lopte. V nedeľu cestujeme do Izraela s cieľom pokúsiť sa o nemožné, no vo futbale je všetko možné. Bude to tam ešte ťažšie, no musíme byť sebavedomí. Verím, že sa to dá, už sme uhrali pár zázračných výsledkov.

Hráčov som za výkon pochválil. Futbal sa hrá na góly, hostia dali o jeden viac, asi aj mali o jednu čistú šancu viac než my. Treba to zhodnotiť objektívne a rozumne. Stále verím, že vonku môžeme prekvapiť.“

Mesaye Degu, tréner Maccabi: „Získali sme veľmi dôležité víťazstvo. Slovan má veľmi dobré mužstvo, no my sme podali dobrý výkon. V domácej odvete urobíme maximum, aby sme to dotiahli do pre nás úspešného konca a postúpili. Avšak vieme, že to určite nebude jednoduché. Vo futbale je možné všetko, no verím, že doma to aj s podporou publika zvládneme.“

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com

Slovan TV
Aktuálne novinky
Prvý diel dokumentárnej série si už môžete pozrieť na platforme Voyo.
Od 12. júna 2025 začína voľný predaj permanentiek na novú sezónu ŠK Slovan Bratislava 2025/26. Voľný predaj je určený pre všetkých nových záujemcov.
Náš odchovanec sa podieľal na oboch slovenských góloch.

Neprehliadnite

Od 12. júna 2025 začína voľný predaj permanentiek na novú sezónu ŠK Slovan Bratislava 2025/26. Voľný predaj je určený pre všetkých nových záujemcov.
Slovan s ofenzívnym futbalistom podpísal trojročný kontrakt.
Po minuloročnej veľmi obľúbenej premiére podujatia Noc na Tehelku prinášame zostrih z druhého ročníka tohto podujatia, ktorý je určený pre deti vo veku od 4 rokov do 17 rokov. Deti so svojimi rodičmi mali nezabudnuteľný zážitok v podobe prenocovania na ploche ihriska štadióna Tehelné pole.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Nike

Hlavný partnerMain partner

Grafobal
Millioneo

Zlatí partneriGold partners

Intergroup
Grafobal Group
© 2024 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.