Úvod Správy Liga Majstrov Belasí do odvety s jednogólovým mankom

Belasí do odvety s jednogólovým mankom

ŠK Slovan Bratislava – Maccabi Haifa FC 1:2.

ŠK Slovan v prvom zápase 3. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA 2023/24 prehral s Maccabi Haifa 1:2. Odveta sa hrá v utorok 15. augusta o 19:00 SELČ v Haife.

Belasí nastúpili oproti predošlému európskemu duelu so Zrinjski s jednou zmenou, keď namiesto vykartovaného Weissa začal Malik. Vypredaný štadión videl priam neuveriteľnú úvodnú 15-minútovku. Skóre sa menilo už po necelých piatich minútach, keď Pierrot zakončil rýchlu akciu hostí – 0:1. V 12. min však bolo na našu radosť vyrovnané. Kucka si na prednej žrdi našiel center Lovata a rozjasal tribúny – 1:1. Loptu ešte tečoval do siete brániaci Seck, ktorému UEFA gól pripísala ako vlastný. Žiaľ, vyrovnaný stav nevydržal ani tri minúty. Sabia totiž technickou strelou vymietol ľavý horný roh našej brány – 1:2. Rýchly futbal pokračoval. Lovat v 25. min vystrelil a Nitzan len vyrazil pred seba, škoda, že Sharani z následnej dorážky trafil práve brankára. Náročný moment sme ustáli v 38. min po tom, ako Borjan bravúrne vytesnil strelu Hazizu. Následne rozhodca po ďalšej situácii pôvodne naradil penaltu pre Maccabi, no po konzultácii s VAR ju zrušil. Tesne pred prestávkou sme mohli aj vyrovnať, no Sharaniho hlavička len o milimetre minula bránu.

Druhé dejstvo otvoril Khalaili, ktorý zblízka mieril pod brvno, no Borjan fantasticky zakročil. V 64. min sme mohli vyrovnať, keď čerstvý Barseghjan vyslal peknú ´obaľovačku´ na zadnú žrď, Nitzan vyrazil. Vzápätí sa znovu predviedol Borjan, keď vychytal Pierrota. Haifa mala v 81. min šancu po brejku, našťastie, hráč hostí zakončil nad. O minútu nás doslova milimetre delili od vyrovnania. Kankava parádne napriahol z diaľky a trafil brvno. Vzápätí z vyloženej šance neuspeli Strelec s Toličom. V závere sa už skóre aj napriek našej veľkej snahe nezmenilo.

ŠK Slovan Bratislava – Maccabi Haifa FC 1:2 (1:2)

Góly: 12. Seck (vl.) - 5. Pierrot, 15. Sabia

Žlté karty: 90. Goldberg, 90. Cornud (obaja Maccabi)

Rozhodovali: Treimanis – Gudermanis, Spasennikovs (všetci Lotyšsko)

Návšteva: 21 375 divákov (vypredané)

Slovan: Borjan – Pauschek (86. Zmrhal), Kašia, Bajrič, Lovat – Kucka, Savvidis (75. Tolič), Kankava – Čavrič, Malik (75. Strelec), Sharani (63. Barseghjan)

Maccabi: Nitzan – Sundgren, Seck, Goldberg, Cornud – Mohamed – Khalaili (63. Podgoreanu), Sabia (79. Refaelov), Jaber, Haziza (63. David) – Pierrot

Juraj Kucka o svojej rekonvalescencii po zranení.