Úvod Správy Transfery David Strelec sa vracia do Slovana Bratislava

David Strelec sa vracia do Slovana Bratislava

Náš odchovanec prichádza na hosťovanie s opciou.

Odchovanec najúspešnejšieho slovenského klubu späť v belasom. David Strelec sa vracia do Slovana Bratislava. Slovenský reprezentant prichádza z talianskeho klubu Spezia Calcio na ročné hosťovanie s opciou na trvalý prestup.

„Som nesmierne rád, že David sa vracia späť do klubu, v ktorom vyrastal a kde vstúpil do veľkého futbalu. Verím, že jeho návrat bude prospešný ako pre nás, tak aj preňho. Na realizácii jeho príchodu sme dlhodobo pracovali, s Davidovými zástupcami sme boli v nepretržitom kontakte, pričom veci sa počas posledných desiatich dní dali do pohybu. Veľmi sa teším, že David bude opäť nosiť belasý dres. So Speziou sme sa dohodli na ročnom hosťovaní s opciou na trvalý prestup za fixných podmienok, ktoré sme si dohodli s klubom i hráčom. Ak všetko pôjde dobre, David sa po tejto sezóne stane na minimálne ďalšie tri roky hráčom Slovana. Je to náš odchovanec, stále je vo veľmi dobrom veku a som presvedčený, že bude prínosom pre mužstvo i klub,“ vyhlásil generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

David Strelec bol dopísaný na našu európsku súpisku na zápasy pod hlavičkou UEFA. Figuruje na nej s číslom 13 na drese.

„Vrátiť sa domov je veľmi príjemné. Som pripravený a odhodlaný pomôcť tímu. Dva roky v Taliansku ma posunuli dopredu ako futbalistu i ako človeka, cítim sa rozumnejší a cítim, že som sa tam niečo naučil. Verím, že to ukážem na ihrisku. Chcem pomôcť Slovanu, dávať góly, mať dobré čísla a víťaziť. Teším sa aj na belasých fanúšikov,“ povedal David Strelec.  

David Strelec je odchovancom ŠK Slovan Bratislava, prešiel klubovou akadémiou, za belasých hral ako v mládežníckych kategóriách, tak aj v A-mužstve. Ešte ako starší dorastenec získal v belasom majstrovský titul (2018/19), v rovnakej sezóne začal naskakovať aj v A-mužstve, ktoré sa tiež tešilo z ligového triumfu. Mal podiel aj na nasledujúcich dvoch majstrovských tituloch Slovana (2019/20, 2020/21). Zo Slovana prestúpil v lete 2021, keď zamieril do talianskeho klubu Spezia Calcio, kde si zahral v slávnej Serie A. Uplynulú jar strávil na hosťovaní v druholigovom klube Reggina 1914. Ako 22-ročný má na konte už 16 štartov v slovenskej reprezentácii, za ktorú strelil dva góly.

 

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Venujte prosím pozornosť dôležitým informáciám.
Aktuálne vydanie zápasového bulletinu.

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava si pripravil pre fanúšikov exkluzívne novinky z kolekcie adidas 2024.
Na čo sa môžeme tešiť vo štvrtok večer?
Unikátne kódy ste obdržali prostredníctvom newslettra.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.