Úvod Správy Juniori V bratislavskom derby deľba bodov

V bratislavskom derby deľba bodov

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - FC Petržalka 0:0.

Belasá juniorka 2. kole II. ligy remizovala s FC Petržalka 0:0. V zápase, v ktorom mali šance obe mužstvá, získali naši mladíci prvý bod v novej sezóne.

V bratislavskom derby sa začalo zostra. Úvodné minúty patrili belasým. Po skrumáži po centri z rohu zvonila konštrukcia petržalskej brány. Adler v 17. minúte postupoval po kolmej prihrávke sám na brankára, no Halouska vyšiel z tohto mini-súboja úspešnejšie. Petržalka sa postupne dostala do hry a v závere prvého polčasu mala viac z hry. Rezultovali z toho aj šance – Nombilovu prudkú strelu Hrdina vyrazil. Babovič následne kolmicou našiel Sliackeho, ten bol sám v šestnástke, no Hrdina podržal svoj tím.

Po prestávke sa pokračovalo v podobnom obraze hry ako v prvom polčase. Aj na zmáčanom teréne sa Slovan i Petržalka snažili o útočné akcie, ktorým často chýbala lepšia finálna fáza. Svoje momenty mali oba tímy, no brankári Hrdina a Halouska si napokon udržali nulu a body sa tak podelili. V samom závere sme ešte videli jeden nepríjemný moment, keď Matúša Kosečka museli po nešťastnom páde odniesť z ihriska na nosidlách. Pevne veríme, že náš mladý stredopoliar bude v poriadku a čoskoro ho uvidíme späť na ihrisku.

Belasá juniorka sa najbližšie predstaví v Dolnom Kubíne, kde sa bude hrať v sobotu 12. augusta o 17:00.

„Myslím si, že dnes si za predvedený výkon zaslúžia pochvalu obe mužstvá, keďže terén bol veľmi ťažký. My sme si na začiatku vytvorili tlak, mohli sme skórovať po štandardných situáciách, Adler šiel sám na brankára. Petržalka mala loptu viac pod kontrolou, no dobrou organizáciou sme zvládli defenzívne veci a nepúšťali sme súpera do vyložených šancí. Hostia však boli stále nebezpeční, takže z môjho pohľadu spravodlivá remíza. Pozitívom je určite čisté konto, ktoré je pre nás vždy dobré. Vzadu nám opäť pomohol Richard Križan, ktorý veľmi pomohol Tomášovi Marušinovi, debutantovi v základnej zostave. Na krajoch nám chýbali Alexander Tóth a Marek Mičák, obaja si odniesli zranenia z posledného prípravného duelu. Verím, že Tóth bude k dispozícii už o týždeň a Mičák čo najskôr. Rovnako verím, že Matúš Koseček si z nepríjemného momentu na konci neodnesie vážnejšie zranenie. Matúš dáva do súbojov všetko a nešťastne sa zrazil s protihráčom, no verím, že bude v poriadku a budeme s ním môcť počítať už o týždeň,“ zhodnotil tréner tímu Vladimír Gála.

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - FC Petržalka 0:0

Žlté karty: 61. Marušin, 90. Szalma – 45. Halo, 75. Kachnič, 89. Assuncao

Rozhodovali: Parilák – Štofik, Straka

Návšteva: 285 divákov

Slovan: Hrdina – Kramár, Križan, Marušin, Baláž (82. Szalma) – Kušnír (66. Mišovič), Habodasz (70. Hornyák), Koseček, Isaac – Adler (82. Maroš), Božík (66. Spáčil)

Petržalka: Halouska – Oršula, Privrel, Konan, Šurnovský – Nombil, Halo (84. Onuoha), Gašparovič (65. Čiernik) – Sliacky, Babovič, Kachnič (77. Assuncao)

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.