Úvod Správy Niké liga Štvorgólový zápas priniesol deľbu bodov

Štvorgólový zápas priniesol deľbu bodov

ŠK Slovan Bratislava – MFK Dukla Banská Bystrica 2:2.

ŠK Slovan v 2. kole Niké ligy 2023/24 remizoval s Banskou Bystricou 2:2. Najbližšie nás v stredu čaká úvodný duel 3. kola kvalifikácie Ligy majstrov s Maccabi Haifa.

Belasí nastúpili oproti duelu s Mostarom s deviatimi zmenami v základnej zostave, v úvodnej jedenástke z utorka zostali dnes len Borjan a Weiss. Na Tehelnom poli bol trávnik aj napriek prakticky celodennému dažďu výborne pripravený, nič teda nebránilo začiatku zápasu. Belasí sa ho snažili otvoriť ofenzívnou aktivitou. Rezultoval z nej nepresný strelecký pokus Malika. Skóre sa menilo v 11. min, žiaľ, na opačnej strane než by sme si priali. Záhumenský vyslal strieľaný center pred bránu, kde Arevalo tečoval loptu do siete – 0:1. Onedlho mohlo byť vyrovnané, Weiss si pekne narazil s Malikom a vystrelil, Hruška vyrazil na roh. V nasledujúcej fáze hry sa belasí len ťažko dostávali cez obranu Dukly, ktorá vyrukovala v rozostavení s tromi stopérmi. Až v 27. min po našom brejku vyslal Malik prudkú krížnu strelu, Hruška podržal svojich. O štyri minúty sme ustáli tutovku hostí, keď Polievka zoči-voči Borjanovi minul. V 37. min Tehelné pole prvýkrát jasalo. Tolič to skúsil spoza šestnástky, pôvodne mieril k pravej žrdi, no brániaci hráč zmenil smer lopty mimo dosahu Hrušku – 1:1. O štyri minúty sme mohli dokonať obrat. Wimmer vľavo vysunul Vojtka, ten potiahol dopredu a našiel Malika, ktorý z otočky trafil brvno. V nadstavenom čase prvého dejstva sme mali ešte jednu obrovskú šancu. Po faule Hrušku na Toliča sme mali k dispozícii pokutový kop. Weissovu strelu k pravej žrdi však Hruška na dvakrát chytil.

Čo nevyšlo na konci prvého polčasu, vyšlo na začiatku toho druhého. V 50. min Barseghjanovu strelu Hruška vyrazil, Weiss vrátil pekne do stredu a Malik nezadržateľne skóroval – 2:1! Nasledovala rýchla fáza, keď sa hra prelievala doslova zo strany na stranu. Svoje pekné akcie mali belasí, no nebezpeční boli aj hostia, ktorí sa nechceli zmieriť s prehrou. Na ihrisko postupne prišli čerstvé sily, konkrétne Kucka, Marcelli, Čavrič i Sharani. Hostia v závere tlačili, pri nebezpečnej hlavičke po rohu skvele zasiahol Borjan. V 87. min však ani on nestačil na hlavičku Záhumenského - 2:2. Belasí sa snažili strhnúť víťazstvo späť na svoju stranu, no na Tehelnom poli sa napokon body delili.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Dukla Banská Bystrica 2:2 (1:1)

Góly: 37. Tolič, 50. Malik - 11. Arevalo, 87. Záhumenský

Žlté karty: 67. Vojtko – 69. Migaľa, 90. Slebodník

Rozhodovali: Dzivjak – Bednár, Košecký

Návšteva: 6540 divákov

Slovan: Borjan – Blackman, Voet, Wimmer, Vojtko (70. Marcelli) – Lichý – Barseghjan (78. Čavrič), Tolič (70. Kucka), Weiss, Zmrhal - Malik (78. Sharani)

Dukla: Hruška – Uhrinčať, Hlinka, Willwéber – Migaľa (83. Pišoja), Ľupták (83. Depetris), Richtárech (83. Guimaraes), Záhumenský – Rymarenko – Polievka (90. Svetlík), Arevalo (58. Slebodník)

Naši mladší žiaci vyhrali Memoriál Františka Lhoťáka.
Oficiálne stanovisko ŠK Slovan Bratislava.