Úvod Správy Liga Majstrov Belasí v 3. kole kvalifikácie Ligy majstrov!

Belasí v 3. kole kvalifikácie Ligy majstrov!

ŠK Slovan Bratislava – HŠK Zrinjski Mostar 2:2.

ŠK Slovan v odvete 2. kole kvalifikácie Ligy majstrov UEFA 2023/24 remizoval s HŠK Zrinjski Mostar 2:2 a postúpil do tretieho kvalifikačného kola. Najbližšie sa predstavíme doma na Tehelnom poli už v sobotu, keď o 18:00 vyzveme Banskú Bystricu.

Belasí nastúpili oproti zápasu v Mostare s dvomi zmenami, namiesto Barseghjana s Toličom začali Kucka a Weiss. Aj napriek celodennému dažďu bol trávnik na Tehelnom poli výborne pripravený. Vypredané hľadisko už po piatich minútach jasalo od radosti. Lovatov roh Kucka predĺžil hlavou za seba, kde bol voľný Čavrič, ktorý nezadržateľne skóroval – 1:0. Eufóriu mohol Lovat ešte zvýrazniť, keď zo strednej vzdialenosti parádne napriahol a lopta letela pod brvno, Marič tentoraz zasiahol. Po rýchlom úvode sa hra trochu vyrovnala a presunula viac medzi šestnástky. Belasí mali v tej chvíli už dvojgólový náskok v súčte skóre, takže Zrinjski musel hrať. Z jeho snahy rezultovali pokusy spoza šestnástky, ktoré si Borjan postrážil. Bližšie k bráne sa dostal Čuže, našťastie, namieril nad. Prvé dejstvo predsa len uzavreli belasí. Kankava sa obtočil okolo obrancu a z dobrej pozície vystrelil nad bránu.

Zrinjski cez prestávku dvakrát striedal, no obraz hry sa nezmenil. Belasí si skúsene kontrolovali priebeh a čakali na svoje šance. V 57. min sa Čavrič uvoľnil v šestnástke, jeho strelu Marič pokryl. O deväť minút neskôr sme sa však už tešili. Po peknej kombinácii poslal Sharani neskutočnú strelu pod brvno, Marič nemal šancu – 2:0. Hostia mali hneď po našom góle veľkú šancu, Kiš zakončil vedľa. Zrinjski v 75. min znížil, Barišič skóroval po centri z rohu - 2:1. Striedajúci Marcelli mohol v 80. min opäť zvýšiť na rozdiel dvoch gólov, zakončil tesne nad. Zrinjski v závere vyrovnal na 2:2, keď Ivančič dorazil do siete strelu Čanadjiju, ktorá sa odrazila od žrde. Malik nám z veľkej šance ešte mohol prinavrátiť vedenie, no ani remízový stav nič nezmenil na našom postupe.

ŠK Slovan Bratislava – HŠK Zrinjski Mostar 2:2 (1:0), v súčte skóre z dvojzápasu 3:2

Góly: 5. Čavrič, 66. Sharani - 75. Barišič, 90. Ivančič

Žlté karty: 74. Weiss, 90. Kankava, 90. Kucka, 90. Savvidis - 11. Memija, 54. Barišič, 54. Čuže, 58. Bilbija, 71. Ivančič

Rozhodovali: Pignard – Drouet, Coniglio (všetci Francúzsko)

Návšteva: 20 498 divákov (vypredané)

Slovan: Borjan – Pauschek, Kašia, Bajrič, Lovat – Savvidis – Sharani (77. Marcelli), Kucka, Kankava, Weiss (77. Barseghjan) - Čavrič (87. Malik)

Zrinjski: Marič – Čorluka, Jakovljevič, Barišič, Memija – Stanič (46. Ivančič) – Čuže (65. Malekinušič), Čanadjija, Kožulj (46. Kiš), Tičinovič (65. Jukič) - Bilbija (73. Zlomislič)

Belasí sa v nedeľu o 17:30 predstavia v Dunajskej Strede.
Vstupenky budú v predaji výhradne online.
V nedeľu je na programe ligový šláger kola v Dunajskej Strede. Pozrite si všetky dôležité predzápasové info.