Úvod Správy Dvojgólový štart na novom pôsobisku

Dvojgólový štart na novom pôsobisku

Český legionár v službách Slovana Ondřej Smetana začal svoje pôsobenie v našom klube dvojgólovo.

Slovan nevstúpil do svojej jarnej premiéry úplne ideálne. V boji s Dunajskou Stredou domáci najprv prehrávali, no dokázali sa spamätať a nepriaznivý vývoj otočiť. Výraznou oporou bola nová posila bratislavského klubu Ondřej Smetana. Ten dvomi gólmi nasmeroval belasých za prvými jarnými bodmi.

„Dva góly ma síce veľmi tešia, ale nie je podstatné kto ich dá. Dôležité sú iba výsledky mužstva. Proti Dunajskej Strede som to bolo ja, nabudúce to bude Filip Šebo alebo Juro Halenár. Hlavné je, aby sme vyhrávali a aby bola v tíme pohoda,“ skromne poznamenal český legionár v belasom drese.

Smetana vsietil vo svojom prvom vystúpení za náš klub dva góly a v nastolenom trende by rád pokračoval. Úplnú hernú pohodu ale zatiaľ necíti.

„Ešte necítim úplne optimálnu formu. Verím však, že aj dvojgólový začiatok mi pomôže dostať sa do hernej pohody a budem pre tím oporou. Čaká nás teraz množstvo zápasov a ja sa na ne veľmi teším,“  vyjadril svoje odhodlanie Ondřej Smetana.

Dobre stavaný útočník má za úlohu najmä strieľať góly. Pre vysokých hrotových zakončovateľov je typické aj spracovávanie vysokých centrov. Takouto úlohou Smetana zatiaľ poverený nebol.

„Túto taktiku tréner v sobotu nezvolil. Chceli sme hrať čo najviac kombinačne a našťastie sa nám podarilo zvíťaziť. Cieľom bolo ukázať natrénovanú hru z prípravy a dobre vykročiť do jarnej časti. Pokiaľ je treba pomôcť si dlhou loptou, je mojou povinnosťou spracovať ju pre spoluhráčov. Tento raz sme to, našťastie, nepotrebovali,“ opísal svoje povinnosti v tíme Smetana a na margo premiérových zásahov doložil: „Veľmi sa z nich teším. Dúfam, že mi moje prvé góly za Slovan pomôžu a zdvihnú sebavedomie do ďalšej práce.“

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Belasí sa v piatok o 17:00 predstavia v Zlatých Moravciach.
Poznáme nášho súpera v osemfinále Slovnaft Cupu.

Neprehliadnite

ŠK Slovan v piatom hracom dni Európskej konferenčnej ligy UEFA remizoval s PAOK FC 0:0. V tabuľke F-skupiny máme 8 bodov, a sme na druhom mieste vďaka lepšiemu skóre práve pred PAOK. V poslednom kole sa predstavíme 9. decembra o 21:00 na ihrisku FC Kodaň, ktorý je už istým postupujúcim z prvého miesta s 12 bodmi. PAOK doma v poslednom kole vyzve Lincoln.
Belasí sa predstavia v Kodani 9. decembra o 21:00.
Slovan privíta PAOK FC vo štvrtok 25. novembra o 18:45.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.