Úvod Správy Liga Majstrov Belasí z Mostaru s víťazstvom!

Belasí z Mostaru s víťazstvom!

HŠK Zrinjski Mostar – ŠK Slovan Bratislava 0:1.

ŠK Slovan v prvom zápase 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA 2023/24 zvíťazil na pôde HŠK Zrinjski Mostar 1:0 a vytvoril si veľmi dobrú pozíciu do odvety. Náš presný zásah strelil Sharani Zuberu po presnom centri Lucasa Lovata. Odveta sa hrá v utorok 1. augusta o 20:30 na Tehelnom poli. Vstupenky si môžete zakúpiť online na Ticketmedia.sk -> https://ticketmedia.sk/performance/1425/SK-SLOVAN-BRATISLAVA-vs-HSK-ZRINJSKI-MOSTAR

Belasí nastúpili bez kapitána Vladimíra Weissa ml., ktorého vyradila z hry choroba. Pre kartový trest chýbal aj Juraj Kucka. V horúcom počasí a búrlivej atmosfére naše mužstvo ustálo úvodnú aktivitu domácich. Hra sa postupne vyrovnala, oba tímy si dávali pozor na prípadné chyby. Zrinjski pohrozilo niekoľkými skrumážami pred našou bránou, no Borjan nemusel do prestávky vážnejšie zasahovať. Na našej strane vyznel veľmi dobre signál po štandardnej situácii, keď Lovat centrom našiel Sharaniho, ten však hlavičkoval tesne nad. Vyrovnaný prvý polčas teda góly nepriniesol.

Belasí mali výborný vstup do druhého polčasu. Boli aktívnejší a nebezpečnejší. Prvým náznakom bola aktivita Čavriča, ktorý vyslal strieľaný center pred bránu a Marič mal čo robiť, aby vyrazil loptu na roh. V 53. min Sharani prešiel po ľavej strane a po faule Jakovljeviča nasledovala naša štandardka z dobrej pozície. Lovat poslal ideálny center pred bránu, Sharani vyhral hlavičkový súboj a belasí viedli – 0:1! Zrinjski sa pochopiteľne nechcel vzdať a v 63. min mal svoju šancu na vyrovnanie. Čuže z bezprostrednej blízkosti minul. Zakrátko Kiš hlavičkoval k ľavej žrdi, Borjan skvele zasiahol. Naše mužstvo sa postupom času zameralo viac na defenzívu a brejky. V 79. min sme ustáli veľkú šancu Zrinjski, keď Čorluka zblízka trafil ľavú žrď. Belasí ustáli aj záverečnú snahu domácich, v nadstavenom čase ešte Lovat dokonca takmer prekvapil Mariča pri pravej žrdi, keď z diaľky takmer skóroval.

HŠK Zrinjski Mostar – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0)

Gól: 53. Sharani

Žlté karty: 45. Čanadjija, 52. Jakovljevič, 86. Kožulj – 39. Barseghjan, 79. Lovat, 90. Borjan

Rozhodovali: Van Driessche – Vanyzere, Hillaert (všetci Belgicko)

Zrinjski: Marič – Čorluka, Senič (46. Jakovljevič), Barišič, Memija – Ivančič (64. Bilbija), Čanadjija, Stanič (64. Kožulj) – Tičinovič (64. Jukič), Kiš, Čuže (83. Malekinušič)

Slovan: Borjan – Pauschek, Kašia, Bajrič, Lovat – Savvidis, Kankava – Barseghjan (67. Lichý), Tolič (67. Malik), Sharani (83. Wimmer) - Čavrič (77. Zmrhal)

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.