Úvod Správy Prvý jarný gól

Prvý jarný gól

Prvým strelcom Slovana v jarnej časti Corgoň ligy sa stal Erik Grendel.

Slovanu sa v jarnej časti podarilo vykročiť pravou nohou. Výraznú zásluhu na výhre nad Dunajskou Stredou má Erik Grendel, ktorého gól nakopol náš tím k víťaznému obratu.

Hoci domáci predvádzali v úvodných minútach hry bojovný výkon, boli to hostia, kto otváral skóre. Odhodlanie belasých ale nepoľavilo, a tak sme sa mohli tešiť z výhry 3:1. „Do desiatej minúty sme mali niekoľko šancí, po ktorých mohlo byť 2:0, čím by bol zápas v podstate rozhodnutý. Futbal však niekedy býva krutý. Hostia udreli z prvej príležitosti.  Dôležité je, že sme ukázali charakter, nezložili sme sa a bojovali sme až do konca,“ vyjadril sa Grendel.

Stredopoliar Slovana dokázal pomerne rýchlo odpovedať na nepriaznivý vývoj a krásnou strelou spoza šestnástky vyrovnal na 1:1. V druhom polčase mohol svoje strelecké konto ešte vylepšiť.

„Snažil som sa najmä trafiť bránku. Bolo to výrazne aj o šťastí, hoci som mal v úmysle obstreliť hráča. Som veľmi šťastný, že sa mi to podarilo,“ vyjadril sa Grendel a pokračoval: „V ďalšom priebehu som mal dosť šancí na to, aby som pridal i ďalšie zásahy, ale treba byť skromný. Budem rád, ak si góly ušetrím na ďalšie, dôležitejšie okamihy.“

Hoci Slovan zvládol jarnú premiéru, nepredviedol výkon ako v príprave. Stále tak je na čom pracovať.  „Liga je niečo iné ako priateľské zápasy. V prvom polčase sa na našu hru dalo pozerať a dokázali sme si vypracovať i šance. Paradoxne, v druhej časti hry sme dali góly. Už je to za nami a teraz sa treba sústrediť na ďalší súboj, ktorý nás čaká v stredu,“ uvedomuje si talentovaný stredopoliar.

Po jesennom trápení Erik Grendel zabral v zime naplno a vyslúžil si i pochvalu od trénera. Dôveru chce pretaviť na dobré výkony. „Pochvala ma, samozrejme, teší, no i zaväzuje. Chcem podávať čo najlepšie výkony, aby som Slovanu pomohol k dobrým výsledkom,“ zakončil rodák z Handlovej.

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Belasí sa v piatok o 17:00 predstavia v Zlatých Moravciach.
Poznáme nášho súpera v osemfinále Slovnaft Cupu.

Neprehliadnite

ŠK Slovan v piatom hracom dni Európskej konferenčnej ligy UEFA remizoval s PAOK FC 0:0. V tabuľke F-skupiny máme 8 bodov, a sme na druhom mieste vďaka lepšiemu skóre práve pred PAOK. V poslednom kole sa predstavíme 9. decembra o 21:00 na ihrisku FC Kodaň, ktorý je už istým postupujúcim z prvého miesta s 12 bodmi. PAOK doma v poslednom kole vyzve Lincoln.
Belasí sa predstavia v Kodani 9. decembra o 21:00.
Slovan privíta PAOK FC vo štvrtok 25. novembra o 18:45.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.