Úvod Správy Liga Majstrov Za druhý polčas zaslúžený postup

Za druhý polčas zaslúžený postup

Hodnotenie hlavného trénera Vladimíra Weissa st. po odvete 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA 2023/24 FC Swift Hesper – ŠK Slovan Bratislava (0:2).

Vladimír Weiss st.: „Pre nás to bol osudový zápas. Ak by sme nepostúpili, bolo by to veľmi zlé a sklamanie by bolo veľké. Takto ďalej žijeme našu európsku nádej i sen, ktorý snívame. Aj keď doň je ešte veľmi ďaleko, myslím tým Ligu majstrov...Zápas bol ťažký, prvú polhodinu sme prespali, súper bol lepší. Podržal nás Milan Borjan chytenou penaltou i skvelými zákrokmi, dal mužstvu sebadôveru a pokoj. Prejavilo sa to v druhom polčase, zvrátili sme to v náš prospech a boli sme aktívnejší smerom dopredu. Po dvoch akciách Tigrana Barseghjana sme kopali dve penalty, čo Vlado (Vladimír Weiss ml., pozn. red.) perfektne zvládol. Som unavený, ale šťastný. Máme za sebou ťažký duel, videli ste, že súper vedel hrať futbal. My sme zo začiatku nebránili dobre kraje, Luxemburčania otáčali ťažisko hry, z čoho pramenili problémy v defenzíve a prečíslenia. Potom sa to zlepšilo, po prestávke sme boli aktívnejší, mali sme niekoľko šancí a nedotiahnutých brejkov, z ktorých sme mohli zvýšiť náskok. Takisto aj súper však stále hrozil. My sme však boli pozorní, disciplinovaní, a za druhý polčas sme zaslúžene postúpili.“