Úvod Správy Spokojnosť s bodmi, hrať musíme lepšie

Spokojnosť s bodmi, hrať musíme lepšie

Názory trénerov po zápase 20. kola Corgoň ligy 2011/12 ŠK Slovan Bratislava - DAC Dunajská Streda.

Názory trénerov po zápase 20. kola Corgoň ligy 2011/12 ŠK Slovan Bratislava - DAC Dunajská Streda (3:1):

Vladimír Weiss (tréner Slovana): „Stretnutie ovplyvnil prvý gól. Delarge to spravil perfektne, ale pri jeho akcii zaspali naši stopéri aj brankár. Tento moment sa negatívne podpísal pod našu psychiku, no do zápasu sme sa vrátili pomerne rýchlo. Náš výkon však nebol taký ako v príprave. Síce sme držali loptu na kopačkách, rozohrávka však trvala veľmi dlho. Samozrejme, liga je o niečom inom ako príprava. Cez prestávku som hráčov nabádal k aktivite a pokoju. Bol som presvedčený, že gól príde a vyhráme. Smetana mal už v prvom polčase dve šance, v druhom sa dokázal dvakrát presadiť. Na to sme ho angažovali a góly mu určite psychicky pomôžu. Som spokojný s tromi bodmi, ale vieme a musíme hrať lepšie. Dunajská Streda podala sympatický výkon na čele s veľmi nebezpečným Delargom na hrote, ktorý robil našej obrane nemalé problémy. Mrzí ma, že Kladrubský s Halenárom dostali úplne zbytočné štvrté žlté karty, hoci som ich na to upozorňoval. Do Košíc tak pôjdeme bez nich.

Kristián Németh (tréner DAC): „ Na Slovane sme nemali veľké oči. Vedeli sme, že domáci majú veľkú kvalitu, ale chceli sme sa ukázať v čo najlepšom svetle. Myslím si, že sa to aj podarilo. Išli sme do vedenia a aj za stavu 1:1 sme mali ešte jednu dobrú šancu. Dostali sme však druhý gól a bolo po zápase. Niektorí noví hráči k nám prišli v posledných dňoch a zatiaľ nemajú natrénované. Vzhľadom na to dnes zahrali nad moje očakávanie. Verím, že na tom budeme stavať do ďalších zápasov.“

Pred týždňom sa na Tehelnom poli, aj za účasti hráčov A tímu Slovana, konal výber do prípraviek. Pozrite, ako to vyzeralo.
V najlepšej jedenástke je päť slovanistov.