Úvod Správy Liga Majstrov S odhodlaním a vierou

S odhodlaním a vierou

Kenan Bajrič pred utorňajším odletom belasých do Luxemburska.

Kenan Bajrič je jednou z dvoch staronových tvárí v našej kabíne. Po dvojročnom hosťovaní na Cypre sa vrátil do Slovana Bratislava a v prvom zápase sezóny hneď naskočil do základnej zostavy. A vo svojom obnovenom debute rozhodne nesklamal.

„V zápase som sa cítil veľmi dobre. Potrebujem ešte popracovať na fyzickej stránke, ale verím, že to bude dobré. Výsledok mohol a mal byť lepší, to je fakt. Pre mňa osobne však bolo príjemné znovu si zahrať na Tehelnom poli,“ vrátil sa Kenan Bajrič k minulotýždňovému stretnutiu so Swift Hesper (1:1).

Belasí v utorok napoludnie odlietajú na odvetu do Luxemburska, ktorá má úvodný výkop v stredu o 20:00. Najúspešnejší slovenský klub sa po druhýkrát v histórii predstaví na luxemburskej pôde. Doteraz jediný zápas bol úspešný – v prvom stretnutí 1. kola UEFA Intertoto Cupu 2007/08 zvíťazili slovanisti na ihrisku FC Differdange 2:0. Šéfom realizačného tímu bol Boris Kitka, dnešný asistent Vladimíra Weissa st.

„V Luxembursku nás nečaká nič jednoduché. Po remíze 1:1 náš súper určite cíti šancu, o ktorú sa bude chcieť popasovať. To je snáď jasné. My sa však musíme koncentrovať na seba. Verím, že my ukážeme svoju kvalitu a ukážeme, kto naozaj sme. Pevne verím, že to tam zvládneme. Urobíme maximum pre postup,“ pokračoval slovinský obranca.

Pre Kenana Bajriča bol zápas so Swiftom aj skúškou odolnosti. Po tvrdom súboji so súperom dohrával s roztrhnutým obočím a obväzom, následne ešte inkasoval tvrdý zásah loptou do hlavy. Opäť však potvrdil, že je tvrdý chlap. „Ja som skrátka takýto. Pochádzam z Balkánu a my Balkánci sme už raz takí – ideme do toho bez toho, aby sme sa zastavili. Pre mňa je to normálne, je to moja práca, a jednoducho musím prijať aj takéto veci, a pomôcť mužstvu.“

Dvadsaťosemročný rodák z Ľubľany prišiel do Slovana začiatkom roka 2018. Pamätá si aj skupinovú fázu Európskej ligy z jesene 2019. Posledné dve sezóny strávil na hosťovaní na Cypre, po ktorom sa vrátil do hlavného mesta Slovenska.

„Spočiatku som po návrate potreboval určitý čas na adaptáciu. Dva roky som bol na hosťovaní, za taký čas trochu pozabudnete, ako sa veci majú. Niektoré veci sú pre mňa sčasti nové, na iné som si pamätal. Po tých dvoch rokoch som v kabíne spoznal možno 5-6 hráčov, ale mužstvo je to naďalej dobré. Chalani ma prijali veľmi dobre, rýchlo som sa znovu cítil ako jeden z nich. Bolo to príjemné a fajn,“ hovorí štvornásobný slovinský reprezentant, ktorý v súboji so Swiftom vytvoril v strede obrany dvojičku s Guramom Kašiom. „S Guramom sa mi hralo výborne, je to skúsený chlap a veľmi dobrý futbalista. Na ihrisku veľa rozpráva a komunikuje, čo mne osobne pomáha a vnímam to dobre. Jeho prítomnosť mi jednoznačne uľahčila môj návrat do mužstva a späť do zostavy.“

V čom sa Kenan po dvoch rokoch na hosťovaní zmenil? „Myslím si, že keďže som o dva roky starší, tak som azda aj o dva roky skúsenejší. Dva roky naozaj nie je krátky čas...Som teda verím skúsenejší a vyzretejší než predtým, a to po všetkých stránkach. Asi to bude hlavný rozdiel oproti tomu, aký som bol v čase, keď som odchádzal.“

Náš obranca sa vrátil do staronového prostredia. „V Bratislave sa za tie dva roky niečo zmenilo, no niečo zostalo rovnaké. Ľahko sa mi adaptovalo aj na mesto. Bratislava je trochu podobná ako moja rodná Ľubľana, čiže sa v nej už len vďaka tomu cítim fajn,“ uzavrel Kenan Bajrič.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan získal druhú letnú posilu.
Naša prípravka zdolala aj Bayern Mníchov.
Belasí v stredu absolvovali komplexné fyzické testovanie.

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.